Do Lila :)

15/12/06 17:31:18

Nie ma banalnych pytań, jesli chodzi o zdrowie dziecka i mamy.

Do Lila :)

15/12/06 17:22:55

Droga Auri, jeśli nie interesuje Cię zdanie specjalisty, możesz skorzystać z innego forum! Po prostu uważam, że to nie w porządku, że ktoś odpowiada na pytania, które nie są kierowane do niego. Jesteś wróżką, że na odległość jesteś w stanie stwierdzić , że się denerwuję? Jeśli tak, to kiepską, bo jestem osobą wyjątkowo spokojną. Pozdrawiam Cię z uśmiechem na twarzy.

Do Lila :)

15/12/06 16:58:22

Do Lili - proponuję abyś otworzyła nowe forum " Lila odpowiada". W ten sposób dasz szansę tym, którzy czekają na odpowiedź lekarza. Dla mnie jest oczywiste, że jeśli zadaję pytanie na forum "Lekarz odpowiada" to chcę uzyskać odpowiedź od specjalisty.

herbata lipowa

13/12/06 17:29:51

Czy w ciąży można pić herbatę lipową?

Jeszcze na temat gestozy

08/12/06 12:25:15

Przeczytałam pana odpowiedź na temat gestozy i się trochę zaniepokoiłam. Cztery lata temu urodziłam synka w 37 tygodniu ciąży. Miałam początki gestozy(pojawiła się na początku 37 tygodnia ciąży): duże obrzęki nóg, rąk, białko w moczu, nieznacznie podwyzszone ciśnienie krwi. Po porodzie( cięcie cesarskie ze względu na położenie płodu) doszły jeszcze silne obrzęki twarzy oraz wzrosło ciśnienie. Obrzęk twarzy zszedł w ciągu kilku dni, natomiast obrzęki stóp miałam jeszcze miesiąc po porodzie. Nikt mi nie powiedział, ze jest duze prawdopodobieństwo pojawienia się tej choroby w następnej ciąży. W książkach, które czytałam na ten temat było napisane, że gestoza pojawia się najczęściej w pierwszej ciąży. Teraz jestem w 13 tygodniu ciąży i naprawdę zaczęłam się bać. Co powinnam robić, żeby się nie powtórzyła historia z gestozą? Czy wiek ( mam 35 lat) ma jakieś znaczenie dla rozwoju tej choroby? Czy to może być niebezpieczne dla dziecka i dla mnie?