jak pozbyc sie ciemieniuchy

25/07/07 16:07:51

Wiecie co? Chyba mnie trochę olśniło :idea: Bo też się trochę męczę z tą ciemieniuchą i właściwie przetestowałam już wszystkie polecone tu sposoby :? Ciemieniucha-ciemieniuchą i gdy wyczesałam po natłuszczeniu a potem umyłam w Oilatum było ok. Jednak karmię piersią i gdy zjem coś czego mała nietoleruje (to oprócz wysypki) na główce robi jej się takie paskudztwo, że aż się załamuję. Skóra robi się taka zaczerwieniona i jakby "pofalowana". I znowu męczymy się z doprowadzeniem główki do porządku. Więc może, gdyby moja mała nie reagowała alergicznie na niektóre potrawy jedzone przeze mnie, to o wiele szybciej pozbyłabym się ciemieniuchy???

Kiedy pierwsza miesiączka po porodzie?

17/06/07 08:09:25

Witam! Dziewczyny mam problem! Od dwóch dni bardzo mnie boli jakby na okres (gdzie przed ciążą nie miałam aż tak bolesnych miesiączek). Na początku było jakieś plamienie ale teraz nic. Tak jakby sucha miesiączka :shock: Jestem 3 miesiące po porodzie i karmię wyłącznie piersią. A i może jeszcze dodam, iż od jakiegoś czasu coś mi się robi z laktacją- raz mam dużo pokarmu, a raz mało :roll: O co tu chodzi :?: Może któraś z Was też tak miała?

dysplazja stawu biodrowego a poduszka Frejki

04/06/07 12:44:24

[quote="Auri":31t3cmkc] a przy dysplazji dodatkowa tetrowa pielucha to i tak nic nie daje. tak nam powiedział ortopeda :)
hmmmmm... :(

dysplazja stawu biodrowego a poduszka Frejki

01/06/07 10:36:06

Witam! Ja właśnie wczoraj byłam na pierwszym USG stawów biodrowych i również okazało się ze moja mała ma dysplazję. :cry: Niby do 3 miesiąca życia jest to zjawisko fizjologiczne ale pani doktor zaleciła: - szerokie pieluszkowanie - jak najczęstrze układanie małej na brzuszku - noszenie w pozycji pionowej, brzuszek do brzuszka, z szeroko rozstawionymi nózkami. Za miesiąc kontrola i mam nadzieję, że będzie poprawa. :roll: Jestem trochę zła bo wcześniej nikt mi nie powiedział (ani w szpitalu, ani położna, ani w szkole rodzenia) że np. układanie dziecka na brzuszku to dobra profilaktyka. A może gdybym częściej to robiła to dziś tej całej dysplazji by nie było? :? Co myślicie?

Kryzys laktacyjny

25/05/07 15:48:53

o kurcze :( Wiem że łatwo mi mówić, ale jak podasz butelkę to chyba jeszcze zmniejszy produkcję. Cytat ze szkoły rodzenia: "Prawie każda kobieta karmiaca piersia przezywa chwile zwatpienia. Wtedy zwykle siega po butelkę co jest błędem. Dziecko, które zaczyna jeść z butelki, ssie coraz mniej z piersi a karmiaca mama traci pokarm. Dlatego moment rozpoczecia karmienia butelką jest tez poczatkiem końca karmienia piersia lub co najmniej poczatkiem jego nieprawidłowego przebiegu."