avamys - mozna stosowac w ciązy czy nie

25/11/08 14:14:06

witam. Jestem alergikiem i teraz w okresie grzewczym mam okropny katar, który uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Lekarz dzisiaj przepisał mi aerozol do nosa Avamys, 1x po 2 dawki do nosa dziennie. Powiedziałam mu , że staram o się o dziecko i czy w razie ciąży można go stosować, powiedział, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Jednak w ulotce wyraźnie pisze: "Nie należy leku stosować, jeżeli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę". Czy ten lek można stosować czy nie? Bo ja już w końcu tego nie rozumiem.

kOLKA nERKOWA W CZASIE CIAZY;(:(

30/10/08 00:09:49

Właśnie chyba mnie dopadła kolka nerkowa. Tylko sama nie wiem czy tak sie ona objawia. nie boli mnie non stop, tylko np. jak chcę wziąć głębszy oddech, to wtedy takie nagłe kłucie, jakby ktoś dźgał mi nerkę jakimś drutem . Boli tez gdy się schylam, przekręcam, kicham, śmieje. ogólnie od kilku godzin nie mogę nic zrobić. Podpowiedzcie mi czy to są objawy kolki? A tak w ogóle to już sama nie wiem, co jeszcze mi się "przypałęta" w tym roku :cry: Powoli zaczynam się załamywać

Zagrożeniem wcześniejszym porodem Pomocy!!!!!!!!!!

29/10/08 10:12:44

Przy pierwszej ciąży miałam skrócona szyjkę juz od 20 tyg. Ale szczęśliwie udało mi się dotrwać do początku 9 miesiąca. Niuniu jak się urodził miał 3100g. Ale dużo leżałam. Lekarka powiedziała mi , że ważne jest nie samo przebywanie w łóżku i np. siedzenie, tylko właśnie pozycja leżąca (najlepiej na lewym boku). przygotowywałam się wtedy do sesji najpierw zimowej, potem wcześniejszej letniej, więc wyczytałam wszystkie podręczniki. Tobie tez się uda. Trzymam kciuki. :D

Depresja ciążowa

28/10/08 21:00:02

Oj , nie możesz mówić, że nikomu niepotrzebna, bo istnieje przynajmniej jedna mała osóbka, która Cie bardzo potrzebuje. Gdy maleństwo się urodzi, przestaniesz wspominać złe chwile w ciąży, bo taka mała istotka potrafi i zauroczyć każdego i także pochłonąć cały czas który poświeciłabyś na rozmyślania. Trzymam za Was kciuki.

Pomóżcie szybciutko....

28/10/08 14:01:46

Ja tez miałam kiedyś przepisana provere, ale lekarka najpierw kazała mi zrobić badanie na obecność Beta HCG, aby na 100% wykluczyć ciążę, bo powiedziała, że przy ciąży nie jest ona zalecana. Skonsultuj się jeszcze z jakimś lekarzem. Jeszcze wzięłam ulotkę i nawet w ulotce jest w przeciwwskazaniach ciąża. Nawet nie ma tego sformułowania "w przypadku zdecydowanej konieczności". tylko po prostu jest jako jedno z przeciwwskazań.