emocjonalność 6 latka

15/01/15 15:36:21

witaj mój syn czasem również się tak zachowuje, za kilka dni skończy 6 lat tez się zastanawiam czy to jakiś błąd wychowawczy czy po prostu ma taki charakter nie wydmucha nosa, lata z gilem jakby mu nie przeszkadzał, siki trzyma do ostatniej chwili, woli męczyć się z wciąganiem spodni bez rozpinania guzika niż ten guzik sobie rozpiąć, niechlujnie się ubiera, zawsze mu coś tam wystaje z garderoby, czapka jak mu zejdzie z uszu to nie pomyśli aby ją naciągnąć (czy on nie odczuwa zimna czy co? :P: ), wszystko na łapu capu byle jak, choć jak ma swój dzień to potrafi zachowywać się jakby miał z 10 lat (zapyta czy nie pomóc, przyjdzie i powie "posprzątałem", "wydmuchałem nos", nie zapłacze po przegranej itp) też jest bardzo emocjonalny jeśli chodzi o kontakty z rówieśnikami, przeżywa przegraną, przezywanki, popychanki jak mrówka okres :roll: z drugiej strony świetnie sobie radzi jeśli chodzi o gry (np. gra w szachy, na tablecie), czyta (może nie długie i trudne teksty ale składa litery do kupy), pisze, dodaje w przedziale 0-20, jest bardzo wysportowany, umuzykalniony, ma ogromną wiedzę o świecie, samochodach, kosmosie itp. ale ta jego emocjonalność, zdolność do łatwego wpadania w lament lub płacz (np. jak się przewróci) zastanawia mnie, nie jest gruboskórny (a niektórzy jego rówieśnicy są gruboskórni do bólu, nic po nich nie spływa) pani z przedszkola mówi że wiedzą dorósł do pierwszej klasy a nawet przerósł ale emocjonalnie ciut mu brakuje ale żeby się nie martwic bo poradzi sobie z palcem w tyłku

**LUTÓWECZKI 2014**

22/01/14 09:43:30

dziewczyny przepraszam że wparowałam wam w wątek ale bardzo mnie ciekawi kwestia ktg czy coś się zmieniło w standradach wykonywania ktg ostatnio? kiedy ja rodziłam 5 lat temu synka i prawie dwa lata temu córkę, na ktg kazano mi przychodzić dopiero jak skończyłam równo 40 tyg. czyli po terminie z OM a wy chodzicie mając pokończony 36, 37 lub 38 tydzień macie jakieś indywidualne wskazania do ktg czy teraz tak się po prostu robi w państwowych szpitalach, zwłaszcza w Wawie? szybkiego, w miarę bezbolesnego plum i cudownych pierwszych chwil z maluchem u piersi życzę! powodzenia:)

(?`?.¸??¸.?´?)WRZEŚNIÓWECZKI 2014(?`?.¸??¸.?´?)

10/01/14 14:51:07

napisz PW do moda czyli malgora83, powinna pomóc bo nie wiem czy ty sama możesz edytować tytuł tematu :) gratki raz jeszcze i szczęśliwego rozwiązania:)

(?`?.¸??¸.?´?)WRZEŚNIÓWECZKI 2014(?`?.¸??¸.?´?)

10/01/14 13:44:28

gratulacje ogromniaste! ale przydałoby się dopisać w temacie "2014" żeby była jasność, o które wrześnióweczki chodzi:) ........................... stycznióweczka 2009 kwietnióweczka 2012

*******LISTOPADÓWECZKI 2013*******

04/12/13 22:44:09

Żanetta spróbuj soku jabłkowego, u mnie powodował nawały mleka i dzieci nie miały kolek ani problemów z brzuszkiem, piłam co najmniej 1 litr dziennie. jeszcze raz ogromne gratulacje da każdej z was, podczytywałam was przez ostatnie tygodnie i przypomniały mi się piękne chwile narodzin moich dzieci:)