REPUBLIC OF IRELAND :)

22/01/09 18:55:01

Gagatek a moglabys podac namiary na ten sklep z wozkami w Niemczech?

REPUBLIC OF IRELAND :)

22/01/09 16:17:22

Asia.Szym z tego co pamietam (w Polsce pracowalam w kardach) urlop wychowawczy jest okresem nieskladkowym, no chyba ze cos sie zmienilo. Jezeli chodzi o zasilek dla bezrobotnych po macierzynskim to na pewno mozesz sie ubiegac o ile masz wystarczajaca ilosc skladek PRSI; na macierzynskim na pewno sa oplacane skladki, a na illnes benefit nie jestem pewna czy wszedzie tak jest, ale ja bylam na poczatku ciazy 8 tygodni na zwolnieniu i i na P60 mam wlasnie o tyle mnie oplaconych skladek PRSI w 2008 wiec moj pracoawdca na pewno nie oplacal.

REPUBLIC OF IRELAND :)

19/01/09 12:55:55

shechameleon dziękuję za wyjaśnienie, mam nadzieję że uda mi się zmieścić w czasie :D chociaż jeszcze trochę czasu mi zostało.

REPUBLIC OF IRELAND :)

19/01/09 10:24:22

dziewczyny a o co chodzi z tymi terminami porodowymi? czy jaest jakiś czas, w którym powinno się urodzić będąc w szpitalu? i jaki to czas? kurcze nie słyszałam nic o tym :(

REPUBLIC OF IRELAND :)

14/01/09 20:50:36

cześć dziewczyny, mam do Was pytanie a właściwie do olatola, bo zauważyłam że jesteś bardzo zorientowana w tych wszystkich sprawach socjalnych i mam nadzieję że mi pomożesz. Otóż mam problem bo jestem w 22 tygodniu ciąży i właśnie dzisiaj dowiedziałam się że stracę pracę (niby recesja :evil: ) wiem że na urlop macierzyński mogę iść najwcześniej 16 tygodni przed datą porodu, a więc byłoby to ok 2 lutego, ale w związku z tym że wniosek o macierzyński trzeba złożyć 6 tygodni wcześniej to zgodzili się żebym poszła miesiąc później (łaskawcy). Moje pytanie jest następujące: czy pracodawca płaci za pracownika składki PRSI jak ten jest na zwolnieniu lekarskim? Ponieważ na początku ciąży byłam 2 miesiące na zwolnieniu i czy jak np. w lutym nie pracowałabym w ogóle to czy pracodawca płaci za mnie składki?? pytam o to dlatego że w tej chwili zredukowali mi godziny pracy do 16 tygodniowo i wiem że do końca stycznia tak będę pracowała, ale boję się że w lutym mogę nie pracować i zabraknie mi tych 39 składek do macierzyńskiego. OLATOLA POMÓŻ PROSZĘ!!!!