zbyt póżno kwas foliowy

07/06/08 12:26:42

Odpowiednia ilość kwasu foliowego w ogranizmie kobiety ZMNIEJSZA ryzyko wystąpienia wad rozwojowych cewy nerwowej. Te wady mogą wystąpić do 4 tygodnia rozwoju płodu. Póżniejsze branie kwasu foliowego ma przede wszystkim dobroczynny wpływ na przyszłą mamę, zmniejsza ryzyko anemii. Jeśli się nie brało kwasu przed ciążą to nie oznacza, że dziecko będzie chore. Większość kobiet dowaduje się o ciąży jak już cewa nerwowa jes rozwinięta, a jednak rodzą zdrowe dzieci :)

Niespodzianka, ciąża po 40-ce

23/05/08 20:53:12

Tak Was czytam i nie wiem co myśleć. Nie mam zamiaru was w żaden sposób krytykować, bo podziwiam kobiety, które są mamami koło 40. Ja troche z innej strony na to patrzę. Moja babcia urodziła mojego tatę jak miała koło 40, więc już była sporo po 60 jak ja się urodziłam. Ja się czuję poszkodowana przez to, bo dziadkami cieszyłam się krótko, dziadka nie pamiętam, a babcia chociaż mnie wychowywała to nie doczekała wielu chwil z mojego życia. Teraz, kiedy patrzę na rówieśników to mi smutno, bo u mnie na ślubie nie będzie dziadków (od strony mamy też nie żyją, ale to inna historia). Mojego ukochanego mama też urodziła go koło 40 i znowu się sytuacja powtórzy, bo moje dzieci nie nacieszą się długo dziadkami z tej strony. Mój ukochany to nawet nie znał swoich dziadków. Piszę tutaj bo chociaż Was podziwiam, nie wiem czy zdecydowałabym się na dziecko tak późno. Pozdrawiam :D

długotrwałe przyjmowanie pigułek - szkodliwe??

11/05/08 18:08:29

znam kobiety , które zaraz po odstawieniu tabletek zaszły w ciążę i urodziły zdrowe dziecko, tutaj n aforum też jest takich matek sporo. Jak już pisałam , w ciągu pierwszych 3 miesięcy po odstawieniu jest największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Każda kobieta jest inna, jednak gdyby pigułki powodowały problmey z zajściem, nie byłyby tk często stosowane. Ja chcę zacząć starania jak tylko odstawię tabsy. Tabletki biorę już kilka lat i nie przejmuje się opiniami na ich temat. Robię badania co pół roku i wszystko jest ok.

długotrwałe przyjmowanie pigułek - szkodliwe??

30/04/08 14:48:25

popieram Klusie w 100 %!!! całe zło najlepiej zrzucić na tabletki, a skoro przez nie miałyby być problemy to ostrzeżeń nie byłoby końca. Tabletki stosuje się przy leczeniu niepłodności, po ich odstawieniu największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest w przeciągu pierwszych trzech miesięcy, potem maleje gwałtownie, po około 6 miesiącach jest na poziomie sprzed brania tabletek. Każda kobieta inaczej reaguje na taką formę antykoncepcji, jednym po odstawieniu ookres się wyreguluje innym rozreguluje, nie ma żadnej reguły. Nie trzeba także robić żadnych przerw w braniu tabletek, jeśli wyniki prób wątrobowych są w porządku( najlepiej robić badania co rok lub nawet co pół roku) nie trzeba robić przerwy. Ja osobiście zrobiłam raz przerwę, chciałam sprawdzić czy już nie będę mieć problemów z cerą, efekt był taki, że po 2 miesiącach błagałam ponownie o tabletki. Teraz mam inny problem- boję się przestać brać tabletki, żeby mi się cera nie pogorszyła jak wtedy bez tabletek. Moje postanowienie to do dnia ślubu nie odstawiam ich, a potem to już o dzieciaczka będę się starać :D

jakie sposoby na przyspieszenie porodu??

29/04/08 17:50:48

Moja mama gdy była ze mną w ciąży zrobiła tak:wieczorem mocna kawa, mocno ciepła kąpie. Efekt przed 7 rano byłam już na świecie :) . Dodam jeszcze że urodziłam się po terminie. A o kawie i kąpieli już kilka razy słyszałam że pomogło, sama nie próbowałam :wink: