Paszport lub dowod tymczasowy dla niemowlecia

20/04/09 19:16:13

Witam. Wiem że jest możliwość wyrobienia paszportu w trybie przyspieszonym - wie może ktoś ile to trwa?? I mam jeszcze jedno pytanie. Czy podróżując z dzieckiem tylko po krajach UE wystarczy zamiast dowodu/paszportu tylko jakieś zaświadczenie?? Obiło mi się coś takiego o uszy ale nie wiem czy jest to możliwe i kto to zaświadczenie miałby wydać... Nie mamy czasu czekać normalnie na paszport ani na dowód...

Wędzidełko podjęzykowe

20/04/09 00:03:54

Witam. Moja córcia ma 5 miesięcy. Zaraz po porodzie pediatra kazał mi jak najszybciej się zgłosić na podcięcie wędzidełka (dodam że wędzidełko sięga jej do samego czubka języka). I tak zrobiłam - pojechałam do chirurga jak mała miała 6 tygodni, myślałam że poda znieczulenie miejscowe, podetnie i będzie po sprawie, ale niestety się rozczarowałam... Chirurg mnie zbeształ, zrobił ze mnie wyrodną matkę że to za małe dziecko pod znieczulenie ogólne :shock: (do glowy mi nie przyszło że do tego potrzebne jest znieczulenie ogólne), ponieważ mała miała problemy ze ssaniem piersi skierował do anestezjologa ustalić szczegóły do zabiegu i ...zrezygnowałam... :roll: Chciałabym jak najszybciej załatwić tą sprawę ale nie chce aby ja usypiali... W tym wieku to spore ryzyko, a ja zdrowia i życia swojego dziecka ryzykować nie będę... Nie wiem czy jeszcze czekać (każdy lekarz twierdzi co innego), czy też może jest możliwość zrobienia tego gdzieś bez znieczulenia ogólnego... Wiem że stomatolodzy to robią w miejscowym znieczuleniu ale u starszych dzieci (powyżej 2 roku). Może któraś z Was wie coś na ten temat??

pierwsze ruchy...

11/04/09 08:38:01

Pierwszego kopniaczka poczułam tak koło 16 t.c., a ruchy maluszka w postaci bulgotania, bąbelków czy jak to można nazwać w 13 t.c.

Krakow -Ujastek

29/03/09 23:32:00

Ja rodziłam w listopadzie 2008 i: :arrow: poród rodzinny bezpłatny :arrow: zzo też bezpłatne (na życzenie - ja akurat nie chciałam). Ja akurat trafiłam na super personel. Doradca laktacyjny też super.

Szpital w Krakowie

29/03/09 23:23:53

Ja rodziłam sn na Ujastku i polecam!!! Super opieka, warunki, atmosfera itd. (gdyby ktoś miał jakieś pytania chętnie odpowiem).