******* MAJÓWKI 2012**********

16/05/14 17:23:36

Asiek777 - Ewelinka bardzo, bardzo mało mówiła. Ale nie to było najgorsze. Ona po prostu nie rozumiała co się do niej mówi. Np. Sebuś też mało mówi, ale gdy coś mu powiem, o coś go poproszę, to widać po nim, że rozumie, że wie co robić. Np. Ewelince, w wieku dwóch lat, gdy jej powiedziałam np. "przynieś buciki" to ona patrzyła na mnie i nie wiedziała o co chodzi. Więc ja, żeby ją tego nauczyć musiałam jej pokazywać o co chodzi w tej czynności. Ona tych rzeczy/pojęć nie nabywa sama przez kojarzenie. Wszystko jej trzeba "wykładać". Jeśli chodzi o mowę, to nadal nie jest idealnie, ale już idzie się dogadać "puściło" ją. Teraz idę do poradni pedagogiczno-psychologicznej, ponieważ chcę załatwić jej jeszcze chociaż przez ten rok wspomaganie wczesno-przedszkolne. Czyli Młody, tak jakby się cofnął? A jesteś z nim w jakimś ośrodku, czy na razie kazali czekać i obserwować? Cieszę się, że wróciłaś do pracy i jak po powrocie? Ja jak już wspomniałaś jestem "na swoim". Jest strasznie ciężko, ogromna konkurencja, ale coraz więcej ludzi do nas przychodzi. Ja jakoś zaczęłam się odnajdywać w tym męskim świecie, gdyż mam sklep ze spawarkami/kompresorami/narzędziami... :shock: Makabra. Najważniejsze, że bardzo mi się podoba i mam nadzieję, że się nam uda. No, niestety (a może stety :wink: ) w czasie leczenia izotopem obowiązuje kwarantanna w stosunku do małych dzieci i kobiet w ciąży. Asiek obiecałam mężowi, że już nigdy nie wrzucę zdjęć dzieci do neta. Black cherry - ale cudnie musi brzmieć pierwszy wers wierszyka w wykonaniu Małej! Cudne chwile przed nami :) gratuluję ząbków. Przyznam, że nie wiem, czy mojemu Młodemu wyszły już wszystkie. A kiedy się zabieracie za nocnik?

******* MAJÓWKI 2012**********

15/05/14 18:11:07

Ale się cieszę, że telepatia jest jeszcze między nami :) Asiek777 - :? o kurcze, a kiedy postawili diagnozę. U mojej Ewelinki, też właśnie określają, który to jest "odcień" autyzmu. Ciężka praca przed nami. Wogóle nie zaglądam na naszą klasę. Raz tam wpadłam, by wykasować zdjęcia (pod wpływem któregoś z artykułów) a na fb - nie ma mnie. Jak tylko wpadnę na nk, to od razu akceptuję zaproszenie :) jak sobie radzisz ze swoją gromadką? wróciłaś do pracy? pepekswiata - ja też mam ogromne zaległości w kwestii nocnika. Natomiast pochwalę się, wogóle Młodego nie muszę karmić - on tego nie znosi. Nauczyłam się już, że po obiedzie jest troszkę wokół niego brudno, ale wszystko je samodzielnie - trochę łyżką, trochę rączką :) black_cherry - szkoda, że jakoś tak się wszystko rozjechało po różnych ch, a jak tam u Was? Przyznam, że ucieszyła mnie wiadomość, że nie tylko mój Sebuś taki małomówny. Póki co, podeszłam do sprawy ambitnie i wyjęłam stary zeszyt po Starszej do logopedii i próbuję się z Młodym bawić i coś mu tam do głowy "wbić" - niestety poziom skupienia - 3 minuty :) A mi mija pierwszy tydzień na kwarantannie - samotnie w domu i ... bardzo tęsknię, jest mu smutno, trochę się boję duchów :wo: ale ... Jezu jaki ja mam spokój! nigdzie się nie spieszę! jak posprzątam, to jest posprzątane! Przyznam, że zapomniałam, że tak może być. Wszystkiego dobrego dla zabieganych Mamusiek!

******* MAJÓWKI 2012**********

11/05/14 16:17:31

Witam Dziewczyny, Miałam ogromne problemy z logowaniem/hasłem. Niestety niczego nie pamiętałam :( ten poprzedni post był ode mnie i chyba mam coś namieszane na koncie: Witam Dziewczyny, Ale miło, że wątek jeszcze odrobinę aktywny! Ja niestety zabiegana, zarobiona. Teraz łapię odrobinę oddechu, ponieważ podjęłam leczenie tarczycy izotopem i mam kwarantanne. Wszyscy moi się wyprowadzili z domu i najbliższe trzy tygodnie jestem sama! Nutelko, nawet nie wiesz jak się cieszę i OGROMNE GRATULACJE! Już jesteś tak wysoko w ciąży, Fizjo też! Dziewczyny szczęśliwego rozwiązania! Hope - mam nadzieję, że ze zdrowiem się poukłada i będzie po twojej myśli. Agnes - jak chłopaki? Ja swoją Ewelinkę powolutku wyprowadziłam na prostą w kwestii mowy. Rozwinęła się bardzo, teraz pracujemy nad gramatyką mówienia. Jakby tego było mało, to Sebuś skończył dwa lata i ... NIC PRAWIE NIE MÓWI! JEZU, pewnie będę miała "powtórkę z rozrywki" ;) Wszystkie dobrego dla Majóweczek i dużo zdrówka i uśmiechu dla każdego dwulatka :)

******* MAJÓWKI 2012**********

16/02/13 10:24:01

Asiek - sama jestem zdziwiona, że on sobie tak dobrze radzi :) dużo rzeczy je rękoma chleb/bułka, brokuł ugotowany, banan. Zupek już wogóle nie miksuję. :) A jak tam mały "Pudzianek" się ma? Odrobił ten stracony przez chorobę kilogram? Majowa mama - gratki dla małego, za siadanie :) Mój mały też siedzi i pięknie raczkuje, ze wstawaniem ma problem - myślę, że z czasem przyjdzie samo :) Walentynki u nas miłe, ale też bez fajerwerków :) My dzisiaj wybywamy na sanki. Udanego dnia!

******* MAJÓWKI 2012**********

14/02/13 21:02:35

Majowa mama - bardzo, bardzo się cieszę, że kontrola u neurologa tak dobrze wypadła! Ulga na całego! Fajnie, że śpi sam w łóżeczku. U nas jest tak, że zasypia w swoim łóżeczku, ale potem jak się zaczyna wybudzać, to zabieram go do siebie - z lenistwa i wygody :P Asiek - On już sam je bułkę. Nie ma problemów z połykaniem i nawet woli zupki takie nie zmiksowane :) Jak ma za duży kawałek, to wypluwa. Miłych Walentynek!