Wrześniówki 2011 :)

12/12/11 14:14:17

Witajcie. Straszna cisza, pewnie wszystkie siedzą w kuchni i pieką pierniczki na Święta :lol: Dziewczyny zna może któraś z Was jakąś stronę z ćwiczeniami dla mamy z dzieckiem. Jasiek lubi być w ruchu, a mnie przydałyby się ćwiczenia (mam jeszcze 10 kg do zrzucenia). Niestety nie umiem znaleźć nic wartościowego :ysz:

Wrześniówki 2011 :)

16/11/11 12:00:40

Witam aneta007zd miałaś rację, chciałam wkleić link n/t miodu ale nie zauważyłam,że naruszyłam regulamin :shock: Pisałam jeszcze,że ssanie parówki może być niebezpieczne. Pewnie jako cycowa mama poczułaś jak dziecko może mocno ugryźć. Nie chcę myśleć co by było gdyby Nikola odgryzła kawałek parówki i bynajmniej nie chodzi mi jej skład :? Co do szczepień to być może lobby farmaceutyczne wciska nam drogie szczepionki, być może szczepionki niosą ze sobą ryzyko powikłań ale gdyby ludzie się nie szczepili to do tej pory mielibyśmy gruźlicę, polio itp. Nie wiem już kto ale któraś z Was pytała o masaż. Otóż ja Jacha masuję co 2-3 dni. Czasem jak młody nie jest w nastroju to go nie męczę. Wierzę ,że dotyk zacieśnia więź między mną a Jachem i wspomaga jego rozwój. Starszego też tak masowałam jak wyszedł ze szpitala ( miał wtedy trochę ponad miesiąc) i bardzo szybko dochodził do siebie. http://www.youtube.com/watch?v=_wxENQoE7ls Kończę bo młody się obudził głodny, a co jak co ale brzuszka pustego to on nie znosi mieć :lol:

Wrześniówki 2011 :)

11/11/11 07:23:39

Ja tak na szybko :) aneta007zd mnie się "włos na głowie zjeżył" i jestem przekonana, że nie tylko mnie. Co by było gdyby Nikola kawałek odgryzła (nawet bezzębnymi dziąsłami) i się zakrztusiła ??? :shock: Co do miodu to na pierwszej lepszej stronie pisze : http:// .pl/artykuly/czytaj/312/zd ... -niemowlat

Wrześniówki 2011 :)

05/11/11 21:31:34

http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,7 ... ronny.html Może komuś pomoże :) aneta8702 mnie rehabilitantka powiedziała żeby nie masować dłoni (wewnętrznej części) bo u dzieci z asymetrią nie powinno się tego robić. :? karolina7 my się zawijamy :lol: jakoś tak mi wygodnie Jacha usypiać. maalutka2 kiedyś pisałaś o leżaczku-bujaczku który miałaś dla Piotrusia. Posłuchałam Twojej rady i kupiłam takowy. Teraz sobie życia bez niego nie wyobrażam :flo: dzięki :lol:

Wrześniówki 2011 :)

04/11/11 21:45:37

Za szybko się pochwaliłam :( Jachu cały dzień wił się, prężył i płakał. Biedaczek w końcu zasnął. Malinka Młody przechyla się bardziej w jedna stronę. Jak leży na brzuchu to wygina się w taki rogalik. O piąstkach nic nie mówiła. Stwierdziła,że to asymetria ułożeniowa. Ćwiczenia polegają głównie na przekonaniu Jacha,że fajnie jest patrzeć w drugą stronę :lol: nic na siłę: kuszę go zabawkami. (1)Jak leży na brzuchu i się wygina to przykładam rękę do bioderka i lekko popycham żeby się wyprostował jednocześnie blokuję przeciwległe ramię. (2)Ponieważ przechyla się na prawą stronę noszę go na prawej ręce brzuchem w dół: prawa ręka pod pachami, a lewa przechodzi przez nóżki i trzyma brzuszek.(3) Kładę małego na przewijaku na plecach. podnoszę leciutko pupkę i opieram nóżki na mojej klatce piersiowej (aby kopiąc się nie odpychał) i rozmawiam sobie z nim prowokując do patrzenia na wprost. Jak uparcie patrzy w prawo to zasłaniam mu pole widzenia (np. dłonią). To chyba tyle. Zasada wszystkich ćwiczeń: NIC NA SIŁĘ. Nie naciskam, nie wyginam itp. Co 2-3- dni masuję Jacha (masaż shantala) i mam zakaz masowania stóp, dłoni i plecków. To chyba tyle, jak sobie jeszcze coś przypomnę to dopiszę. Jeśli chodzi o bioderka to źle się wyraziłam. USG wyszło dobrze tylko z odwodzeniem prawego był problem i tak profilaktycznie miałam pieluchować. kasica86 też dzisiaj dostałam @ :? tylko ja od 1,5 tygodnia biorę tabletki i to pewnie dlatego. maalutka2 niezły pulpecik z Franka :lol: i to tylko (lub aż) na cycu Coś jeszcze miałam ale mózg mam tak zlasowany,że zapomniałam :roll: