pryszcze a wczesna ciąża

06/07/12 16:29:26

[quote="Urszula82":3al7qggm]Witam. Ja z mężem staramy sie od jakiegoś czasu o dziecko. Obecnie jestem po owulacji i pozostał mi jakiś tydzień do @ Czasami właśnie przed @ wyskakiwały mi ze 2 - 3 pryszcze. Wczoraj też tak się stało. Czy pojawienie się tych wstrętnych pryszczoli może wykluczać ciąże? Czy to oznacza, że nie jestem w ciąży?
Raczej nie skłaniałabym się do opinii, że obecność pryszczy wyklucza ciąże. Jeśli miesiączka nie pojawi się w wyznaczonym terminie wykonaj sobie test ciążowy lub udaj się do ginekologa, który zleci badania krwi wykrywające ciąże we wczesnym okresie.

wywolanie porodu

06/07/12 16:24:23

[quote="beata1980":2r3w6vp5]Witam Was dziewczyny mam pytanie czy ktoras z Was stosowala olejek rycynowy na wywolanie porodu?
Niektóre zniecierpliwione ciężarne uciekają się do takich sposobów, jednak nie polecam podejmowania żadnych działań bez konsultacji z lekarzem. Kiedy poród nie następuje w wyznaczonym terminie lepiej udać się do szpitala, położnej lub lekarza prowadzącego ciąże.

hemoroidy po porodzie

06/07/12 16:21:09

[quote="algosia":33fkkx3b]cześć dziewczyny, mam problem z hemoroidami po porodzie.Jest to bardzo męczące i bolesne. Znacie może jakieś sposoby na walkę z tą przypadłością? pozdrawiam
Polecam czopki POSTERISAN i nasiadówki z naparem z kory dębu, które przynoszą ukojenie. Powinnaś także pić duże ilości wody i spożywać produkty bogate w błonnik, ponieważ zaparcia dodatkowo potęgują ból przy wypróżnieniach.

4-latka przy wszystkim woła o pomoc, odwrotnie niż kiedyś...

06/07/12 16:15:53

[quote="ignisfatuus":1gtnwrqz]Mamy je dwie: 4-letnią i roczną córeczkę. Moja starsza córeczka nagle zrobiła sie bardzo niesamodzielna. Przy każdej okazji woła o pomoc, robia się z tego kłótnie z płaczem, ucieczkami, krzyczeniem "nie lubię, nie chcę ciebie". Zawsze zaczyna sie od niewinnego ", pomóż mi, no kto mi pomoże". Nie chce sama nic założyć, zdjąć, nie chce wypełniać swoich małych obowiązków w domu, bo nie ma siły i pomóż. Chodzi o wyjęcie sztućców ze zmywarki. Wcześniej bylismy na dobrej dordze, MArtunia powolutku robiła coraz więcej sama. Umie sie sama ubrac, rozebrać... Nie wiem, jak postępować, czy przyjąc taktykę stanowczo i łagodnie, czy tez może pomagać za każdym razem? Mam kręćka. Co radzicie? Chętnie posłucham:).
Bardzo prawdopodobne, że Twoja córka czuje zwyczajną zazdrość o młodszą córkę. Zastanówcie się czy Wasze zachowanie wobec córek w jakikolwiek sposób nie rani starszej córki.

Wychowywanie bez telewizora - więcej plusów czy minusów??

06/07/12 16:13:09

[quote="gabito":30ed1hvj]Witam! Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Ostatnio zaczęłam się nad tym zastanawiać. My nie mamy w domu telewizora i jak dla mnie jest ok. Ale....słyszę czasem wypowiedzi mam, jakie to bajki dzieci oglądają i jak je to bawi, ile emocji budzi......No i pewnie trzeba dziecko nauczyć obcowania z czymś, co i tak jakoś tam zagości w jego życiu (telewizja, internet....).....
Oglądanie bajek przez godzinę dziennie nie powinno przynieść większych szkód w rozwoju dziecka, jednak wielu rodziców telewizję traktuje jako zamiennik zabaw i wspólnego spędzania czasu, dzieci oglądają bajki nawet przez cały dzień, również w takcie zbaw i posiłków, co jest bardzo szkodliwe dla rozwoju układu nerwowego i osobowości.