Poroniłam

01/09/07 10:29:33

Lagunko przykro mi. Nie wiem czy robiłaś badania immunologiczne, u mnie zaczyna chyba coś się klarować. Zrobiłam przeciwciała przeciwtarczycowe tpo i mam podniesione ich miano więc mam chyba Hashimoto. Wygląda na to że mino prawidłowego TSH mogę mieć niedoczynność tarczycy, bo te przeciwciała zjadają moją tarczyce i mogą powodować wczesne poronienia. Przynajmniej zacznie się leczenie.

Poroniłam

22/08/07 11:43:54

bardzo dawno nie zaglądałam bo nie chciałam was martwić od tego czasu zdążyłam dwa razy zajść w ciąże i poronić tak ok. 6 tyg. czyli od roku starań byłam 3 razy w ciąży i za 1 razem puste jajo i niestety jeżeli w 6 tyg. nie widać serca to uważam że są marne szanse żeby było dobrze, przy drugiej ciąży (bliźniaczej) serca biły ale krótko i teraz 15. sierpnia poronienie samoistne. Przeszliśmy z mężem szereg badań i nie znaleziono przyczyny. Byliśmy w tym tygodniu w klinice leczenia niepłodności i docent stwierdził że barbarzyństwem jest robienie zabiegów na wczesnym etapie, wystarczy odstawić duphastony i inne tego typu leki i powinno dojść od poronienia samoistnego. Moja rada dziewczyny bardziej wierzcie swojej intuicji i nie dajcie sie zbyć jakimś dziwnym wytłumaczeniem bo natura zawsze sobie jakoś poradzi a każda nieuzasadniona ingerencja może wyrządzić więcej szkody.

Poroniłam

19/06/07 19:39:56

Cześć dawno nie pisałam ale zaglądam cały czas. Może mi coś podpowiecie. Zrobiłam sobie badania na przeciwciała kardiliopidowe i w IgM 13 norma ujemna 0-20 i IgG mam 9,5 a norma ujemna to 0-10 i niby obie klasy ujemne ale IgG ledwo się mieści w granicy i zgłupiałam.

Czy przy rosnącym beta hcg może być puste jajo płodowe??

02/06/07 19:53:08

mi beta normalnie rosła przy pustym jaju. jajo płodowe normalnie rosło tylko że nie było zarodka. Jak miałam robiony zabieg to bete miałam powyżej 10000 w 6 tc

Przerwać leczenie czy nie??? Napiszcie co o ty sądzicie.

12/05/07 14:19:20

Może się czepiam ale wydaje mi się że jeżeli był robiony posiew to powinien być też oznaczony antybiotyk na jaki ta bakteria jest wrażliwa i powinno być po sprawie, oczywiście antybiotyk powinien być podany również partnerowi. Jeżeli bierzesz antybiotyki przez 4 miesiące i one nie pomogły to coś jest nie tak, albo źle dobrany antybiotyk albo źle dobrana dawka. Ja bym powtórzyła jeszcze raz posiew z antybiogramem. Zawsze możesz dopochwowo wziąć lactovaginal, żeby przywrócić florę bakteryjną w pochwie.