cukrzyca ciążowa

27/03/12 22:51:15

Hej, zależy jaką insulinę dostałaś? Krótko czy długodziałającą? Krótkodziałającą ja musiałam wstrzykiwać sobie najdłużej 15 minut przed kolacją i w ciągu tego czasu zjeść, żeby cukier za bardzo nie spadł. Długodziałającą brałam około 22 przed snem tak żeby na czczo wynik był ok. Insulinę wstrzykiwałam sobie w udo, przez 1 tydzień w jedno po tygodniu w drugie. Ale najlepiej jak zadzwonisz do poradni i się upewnisz jak masz dokładnie postępować.

cukrzyca ciążowa

02/02/12 20:55:56

rruttka Jeśli mogę zapytać , ile przytyłaś w ciąży pierwszej i teraz? Ja przytyłam w sumie 14 kg do rozpoznania cukrzycy, a potem już w ogóle nie przybierałam na wadze. Ciekawa jestem czy na tej diecie w ogóle można przytyć, czy tylko tyle co dzidziuś i łożysko, wody płodowe itp. Moja znajoma też z cukrzycą przytyła w ciąży tylko 7 kg. Ja mam teraz niedowagę. Jeśli ktoś coś wie o tych słodyczach z fruktozą, to proszę napiszcie, czy to można czy nie? :roll:

cukrzyca ciążowa

02/02/12 19:18:12

Dziewczyny, a powiedzcie mi co sądzicie o słodyczach dla diabetyków z fruktozą? W rozpisce od dietetyczki miałam napisane, ze nie wolno jeść słodyczy dla cukrzyków, ale myślałam, że chodzi o słodziki w ich składzie. A fruktoza to jednak naturalny cukier o niskim indeksie glikemicznym. Kupowałam sobie wafelki Dietto i ciasteczka domowe, jadłam po 1 sztuce po kanapce 1 - 2 razy dziennie w przekąskach. Od czasu do czasu jadłam kostkę gorzkiej czekolady 70% kakao. Czy któraś z Was pytała o to diabetologa? Wolno tak czy nie? :roll:

cukrzyca ciążowa

02/02/12 16:53:40

Niesamowite z tymi bliźniakami. Ciekawe jak to będzie u mnie... Też bym była zaskoczona, ale pewnie byśmy się cieszyli :) No ale na pewno to ciąża już bardzo ale to bardzo wysokiego ryzyka... Mi też się zdarzają małe grzeszki jedzeniowe :oops: Myślę, że jak będę podejrzewać, że jestem w ciąży to już na wszelki wypadek będę trzymać dietę, ale ciężko będzie, tym bardziej, że w pierwszym trymestrze dochodzą niemiłe dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego i weź tu regularnie jedz...Ech... Ciekawe jak na cukry wpływa np Duphaston? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?

cukrzyca ciążowa

02/02/12 12:21:48

Ja też uważam, że ta dieta jest bardzo zdrowa, zrównoważona, zmusza nas do myślenia co i jak jemy, żywimy się dzięki temu bardziej świadomie. Przed ciążą starałam się nie jeść dań typu fast food, ani wędzonego czy surowego mięsa (nie miałam toksoplazmozy i muszę uważać), starałam się jeść to co w miarę zdrowe, nigdy nie rzucałam się na słodkości. Ale teraz jeszcze bardziej zwracam uwagę na to co jemy. Myślę, że mojej rodzinie też wyszło to na zdrowie. W ciąży miałam większą chęć na słodycze i był taki okres przed wykonaniem testu w 32 t.c., że uczyłam się do ważnego egzaminu, siedziałam w domu, wcinałam krówki i żelki, robiło mi się po nich sennie a rano po śniadaniu zawsze robiło mi się słabo. No i po 2 tygodniach okazało się, że mam cukrzycę... Po porodzie jadłam co popadnie, byle lekkostrawne, ale najbardziej smakowały mi jogurty owocowe, banany, soki, i zawsze dżem na kanapce, powyjadałam wtedy wszystkie zimowe zapasy :lol: Tylko 8 tygodni nie mogłam tych produktów jeść a tak za nimi tęskniłam...Opieka nad maluszkiem nie dawała mi czasu na komponowanie posiłków a o regularnym jedzeniu mogłam zapomnieć... :oops: No ale przyszedł czas, że wzięłam się za siebie. Myślę, że gdyby nie ta przygoda z cukrzycą ciążową, nie nauczyłabym się zasad zdrowego żywienia i dalej jedlibyśmy przypadkowo. Ale się napisałam :D