?????? MAJÓWECZKI 2015 ??????

05/08/15 20:31:13

kasieńka_85 - Nas lekarka skierowała na rehabilitację z powodu asymetrii, mała przekręca główkę w lewo co niestety skutkuje splaszczoną główką z tej strony. Prawdopodobnie była tak ułożona już w brzuszku. Aby to wyrównać mogę ci poradzić ciągłą kontrolę i odkładanie dziecka na przeciwną stronę, ja układam małą na prawym boku do spania. Można oczywiście coś podkładać pod poduszkę, ale moja mała opanowała do perfekcji manewr układania się jak jej wygodnie. Poza tym trzeba nosić dziecko naprzemiennie raz na jednej, raz na drugiej ręce, przy odbijaniu tak samo. Rudbekia - Też właśnie zaczęłam czytać tą książkę. U nas także przeboje z kolkami się zakończyły, sporadycznie daję kropelki do mleka. Codziennie pijemy herbatki koperkową i rumiankową. mammamia - Upały dają się we znaki, a że mieszkamy na poddaszu mamy tu na prawdę ciepło. Dzieciaczki różnie, czasem marudzą i nie ma się co dziwić. Za to w nocy śpią nam cudownie nawet po 6-7h. GosiekT - Ogarniam, nie mam wyjścia ;-) Mamy stałe kty dnia i jakoś to wszystko się kula, ale nie powiem że jest łatwo.

?????? MAJÓWECZKI 2015 ??????

14/07/15 14:26:28

kasieńka_85 - szkoda, że nie masz pokarmu...nie wiadomo czemu tak się dzieje. super,że mały tak ładnie ci przybiera na wadze :-) MonikaStarająca - cieszę się,że u ciebie już dobrze!! moja mała też jest taką silną dziewczynką, może wyrośnie z niej gimnastyczka :-) maluchy w nocy dają nam się wyspać, wstaję tylko dwa razy i karmię obydwoje naraz z butli (niestety z cyca nie ma na tyle) mammamia - fajnie, że znalazłaś czas napisać. moje jutro kończą dwa miesiące. mały waży chyba już z 6kg, a mała jest w tyle...drobniejsza jak to dziewczynka, ale jeszcze na czas go dogoni. twoja też na pewno nadrobi straty, grunt że apetyt jest :-D olaokl - przy moich czasem też jest bieda co zrobić w domu. trzeba się uwijać :-) czekam na więcej wpisów jak znajdziecie chwilkę - pozdrowionka!

?????? MAJÓWECZKI 2015 ??????

28/06/15 18:52:08

Ja tu zaglądam, chociaż czasu nie za wiele :-P GosiekT - dziękuję, masaż pomógł na zbolałe piersi i w końcu popuściło :-) teraz już się wszystko unormowało. odpoczywaj kochana kiedy mała śpi! u mnie mam wrażenie poprawa z pokarmem. pij piwo karmi - poprawia laktację. zazdroszczę, że możesz jeść wszystko, ja trzymam dietę. oprócz tego odkąd podaję małej kropelki do posiłku widzę dużą poprawę. nasze maleństwa nauczone są na hałas i goście im nie przeszkadzają. mały ma dobre spanie i go nic nie rusza, a mała to dusza towarzystwa - uwielbia być w centrum :-) Rudbekia - moje też rosną jak na drożdżach :-) u nas też uśmieszki od początku, pojawiają się coraz częściej, a potem to się będą ciągle śmiały :-D też czekamy na to lato i spacerki! jedyna rozrywka he he :-) MonikaStarająca - mi też czasem brakuje sił, ciągle chodzę niewyspana. opieka nad dziećmi i inne obowiązki wymagają dużego poświęcenia i cierpliwości. mam nadzieję, że u ciebie szybko wszystko wróci do normy i będziesz cieszyć się z tego maluszka. odpoczywaj póki możesz, jeśli masz pomóc to korzystaj ile wlezie i znajdź też czas dla siebie żeby nie zwariować! Piszcie dziewczyny co u was i maluszków! Pozdrowienia :-)

?????? MAJÓWECZKI 2015 ??????

16/06/15 10:00:35

Kasieńka - serdeczne gratulacje!! zdrówka dla Was, niech się mały dobrze chowa :-) Ja znowu dostałam zapalenia piersi...wczoraj zdychałam. Miałam dreszcze, gorączkę, wypociłam się za wszystkie czasy. Do tego codziennie ból głowy, pewnie brak snu też wychodzi. Małe dobrze się chowają, gdyby nie te kolki :-( Emilka ma delikatny żołądeczek. Jutro idziemy skontrolować bioderka.

?????? MAJÓWECZKI 2015 ??????

10/06/15 20:07:47

MonikaStarająca - Szkoda, że położna nie pokaże ci jak prawidłowo karmić. Próbowałaś różnych pozycji? Jeśli cię boli przy karmieniu to znaczy,że mała źle chwyta. Wtedy włóż jej palec do buzi, wyciągnij pierś i spróbuj jeszcze raz. Też nam to trochę zajęło zanim to opanowaliśmy, teraz ładnie ciągną, ale niestety są za leniwe. Tak się nauczyły na butlę, że jak je przystawiam to się złoszczą, na chwilę duldają i puszczają. Z karmienia nie zamierzam rezygnować,bo to naturalne przeciwciała dla maluszków. Jednak nie mogę poświęcić każdemu z nich na tyle czasu i uwagi ile bym chciała, bo najczęściej budzą się razem, więc odciągam laktatorem. GosiekT - Próbuj z tym smoczkiem, moje też na początku nie chciały, a teraz jest na nie sposób jak marudzą. Ogarnąć chyba do końca się nie da, każdy dzień jest inny choć podobny. Mała ma charakterek, ciągle by się nosiła na rączkach, z kolei mały jest spokojny...jedynie jak jest głodny to umie pokazać pazurki. mammamia - Czas strasznie leci przy tych maluchach. Moje będą miały za 5 dni miesiąc. Super, że u ciebie wszystkie badania wypadły dobrze. Ja będę musiała chodzić z małą na rehabilitację z powodu asymetrii. kasieńka_85 - Jak u ciebie, co powiedział lekarz?