badania prenatalne

12/05/11 15:26:37

jesli chodzi o badania usg, to w ciąży są 3 najważniejsze. Około 13 tygodnia (badanie przezierności karkowej), około 20 tygodnia pierwsze badanie anatomii płodu i około 32 tygodnia powtórne badania anatomii płodu.

Wydzielanie czopu w 28 tc

12/05/11 15:21:30

lepiej to zweryfikować, tak jak napisała Monisia89r. Jednak w ciąży wydziela się bardzo dużo śluzu i jest to całkiem naturalne. Radzę się przygotować, że możesz mieć coraz więcej takich sytuacji - polecam wkładki higieniczne. Jeśli jednak lekarz ci powie że wypadł ci czop śluzowy, będziesz musiała do końca ciąży bardzo, ale to bardzo uważać na wszelkie infekcje, które będą mogły przeniknąć do dzidziusia.

jak przesunąć termin okresu?

12/05/11 15:16:18

najlepiej tabletkami antykoncepcyjnymi. To jest ich kolejny plus - robisz sobie przerwe kiedy jesteś na to gotowa. Jednak znam skuteczny sposób - bardziej naturalny i możliwy do zastosowania bez wizyty u lekarza. Jest to witamina C - w bardzo dużych ilościach. Tylko pamiętaj że nie można przedawkowywać cały czas, najwyżej 2-3 dni i o tyle maksymalnie przesuniesz okres. Częste przedawkowanie witaminy C może powodować problemu ze zdrowiem - więc uważaj!!! ja czasami tak robiłam, ale z rozwagą.

Prawdopodobieństwo ciąży?

12/05/11 15:11:57

najgorsze jest to że jak ktoś nie chce zajść w ciążę to zajedzie w nią bez żadnego problemu, a jak ktoś się stara o dziecko, to trwa to miesiącami. Złośliwość losu :(

czy można przedawkować "kwas foliowy"?

12/05/11 15:01:30

ja też brała folik. Kwas foliowy to kwas foliowy. Tabletki różnią się między tylko i wyłącznie ilością danego składnika. Zależy jak kto podchodzi do kwestii ceny, ale ja postawiłam na tańszy Folik. Dodatkowo na początku 4 miesiąca zaczełam brać witaminy, w których też był kwas foliowy. Wydaje mi się, że nie można przedawkować, chyba ży będzie się łykało czterokrotną zalecaną dawkę.