Czynnik immunologiczny w niepłodności i poronieniach

29/10/11 14:37:13

Wysłałam Ci kontakt prywatną wiadomością. Mam nadzieję, że doszedł. Powodzenia!

Czynnik immunologiczny w niepłodności i poronieniach

28/10/11 09:16:09

Ajsi - zadzwonię do niej i dam znać. Jestem pewna, ze dasz radę to wszystko przejść i będziesz miała dziecko/dzieci. Masz chyba niesamowitą siłę ducha :) I ja przepraszam, za temet poboczny w wątku Ajsi. KMadzik Ona dobrze przybiera na wadze, ma klasyczne objawy celiaki (brzuszek) Ale pozostała dwójka nie ma objawów (choć też nie są za wysokie - w dolnej normie) i też kazali je przebadać, od razu zresztą zapisali. Podobno niekiedy jedynym objawem może być niedorozwój szkliwa zębowego albo afty, albo jeszcze inne drobiazgi łatwe do przeoczenia. wzrost też podobno nie jest wyznacznikiem (jak nam powiedzieli w CZD), bo zdarzają się i wysokie osoby z celiakią. Dopiero ruszamy z dietą, więc zobaczymy. Ze wzrostem teraz jest tuż pod 3 centylem. Pozdrawiam :)

Czynnik immunologiczny w niepłodności i poronieniach

25/10/11 15:02:24

Ajsi Nie poddawaj się!! Może spytac mojej koleżanki (widujemy się dość sporadycznie), czy zechciałaby pomailować z Tobą na temat tych szczepień? Jeśliby się zgodziła, przesłałabym adres maila wiadomością prywatną. Ja się na tym temacie zupełnie nie znam, a wiem, ze ona miała te szczepienia po poronieniach i zwyciężyła w walce o dzieci. Pozdrawiam

Czynnik immunologiczny w niepłodności i poronieniach

24/10/11 14:45:07

kMadzik To samo co u Ciebie - niskorosłość. Gdy u córeczki wyszła celiakia, od razu w CZD zapisali pozostałą dwójkę do diagnostyki (10% ryzyka, że tez mają). Nam też polecili się przebadać. Ale zaznaczam, jej wykryto te przeciwciała (endomysium mięśni gładkich)! Gastroskopia potwierdziła celiakię, czyli u nas dieta. Tam jest napisane, że dorośli i malutkie dzieci, więc może Was to nie dotyczy. Wiem, że u dorosłych pojawia się problem z przeciwciałami. Myślę, że jesli zastanawiają się nad hormonem wzrostu, to są pewni, że to nie celiakia, więc się nie denerwuj. U nas w poradni endokrynologicznej wykluczyli taką przyczynę problemu ze wzrostem. więc myślę, że możesz im zaufać. Na pewno po tym hormonie problem zostanie rozwiązany :) (jak u nas po diecie - mam nadzieję :) Powodzenia dziewczyny!!!!

Czynnik immunologiczny w niepłodności i poronieniach

24/10/11 09:47:16

kMadzik Jeśli tak jest - to jeszcze lepiej:) My już po diagnozie pierwszego dziecka, a jeszcze przed pozostałą dwójką. A czy te przeciwciała IgA tTg i IgG tTg to jest to samo co przeciwko transglutaminazie tkankowej (tTG)? na stronie celiakii jest napisane, że one - zwłaszcza u dorosłych - nie muszą występować w organizmie. Pytam, bo niedługo sama rozpoczynam diagnostykę, a gastroenerolog do którego idę, wcale nie jest dobry. Musze miec mocne argumenty, zeby przekonać do wystawienia skierowan. http://www.celiakia.pl/index.php?option ... &Itemid=67 Tę stronę poleciła nam lekarka prowadząca nasze dziecko z celiakią z Centrum Zdrowia Dziecka Córka miała robione IgG i IgA i już wtedy potwierdzili na 90 %, a po gastroskopii z wycinkami na 100 Gubię się już w tym :wink: