Szczepionka MMR

03/02/15 21:47:27

Mój Szymon (jak już wyżej wspominałam) ma katar... katar to może zbyt wiele powiedziane, bo nie kicha nie prycha na boki. Zatkany nos z niewielką wydzieliną, która narasta do rangi gigantycznej podczas spania. Jest na nasivinie, który dostaje dwa razy na dobę. Badany był przez pediatrę, alergologa, laryngologa... wszyscy załamują ręce, ot taki urok przy zębach. Nie ukrywam, że różnego rodzaju formację antyszczepieniowe bardzo głośno ostatnimi czasy krzyczą i to też poniekąd wzbudza mój lęk przed MMR... Na razie czekam do lata, zobaczymy co i jak będzie.

Szczepionka MMR

31/01/15 21:03:57

oo z katarem to ja nawet ściemniać nie muszę :) mamy przewlekły ze względu na wychodzące zęby :/ chociaż przewlekły nie jest powodem do nie zaszczepienia. Kurcze, nie jestem przeciwnikiem szczepień, ale MMR to bąba jądrowa dla tak małego organizmu. Strasznie się jej boję. Ja jako dziecko byłam szczepiona tylko przeciw odrze, ale oczywiście teraz szczepić oddzielnie na różyczkę, odrę i świnkę nie można...

Szczepionka MMR

31/01/15 20:46:39

mam nadzieję, że i u nas uda się przeczekać przynajmniej do 20 miesiąca :)

Szczepionka MMR

31/01/15 20:11:41

Kajusiaw powiedz, czy PRIORIX dostała bezpłatnie czy musiałaś za nią zapłacić? U nas bezpłatna jest MMR, Priorix kosztuje 79 zł.

Szczepionka MMR

31/01/15 16:04:04

Witajcie. Chciałabym zapytać, czy szczepiłyście swoje pociechy szczepionką MMR (świnka, odra, różyczka). Powiem szczerze, że jak urodził się Kuba, nie myślałam o szkodliwości szczepionek. Kuba szczepiony był metodą tradycyjną, a w 13 miesiącu życia otrzymał PRIORIX. Jest zdrowym, szczęśliwym sześciolatkiem. Mój młodszy syn ma teraz 12 miesięcy i zbliża się wielkimi krokami szczepienie MMR :/ po rozmowie z pediatrą zdecydowałam, że będę go odraczać póki będę mogła. Zaznaczam, że do tej pory był szczepiony (3 w 1). Proszę napiszcie jak to jest u Was z (wciąż kontrowersyjną) MMR lub Priorix. jakie są reakcje waszych dzieci. Będę wdzięczna.