urlop tacierzyński przepisy od 2010 roku

01/11/09 22:08:36

Prosze o podanie linka do ustawy mówiącej o urlopie dla ojca dziecka. Wiem że w roku 2010 należy się tydzień przed ukończeniem roku dziecka, kiedy matka nie ejst na macierzyńskim. Tylko nie moge znaleść odpowiedniej ustawy. Czy ponadto należą się ojcu dwa dni opieki? (kiedy matka jest na wychowawczym, nie macierzyńskim).

pierwszy posiłek - reakcja malucha

31/05/09 20:35:32

Od trzech dni usiłuje mojemu małemu podac "pierwszy posiłek"- marchewkę. Mały dostaje histerii na widok łyżeczki, wykręca się, nie wie o co chodzi z łyżeczką, wszystko wypluwa albo samo wylatuje w buzi. Jak uczyłyście swoje maluchy jeść z łyżeczki i wogóle jak przekonać małego do tego że jedzenie niekoniecznie mleczne jest smaczne???

karmienie piersią a zachowanie dziecka

20/04/09 13:04:15

Prosze o wsparcie, bo dziś mój Krzys ryczał a ja ryczałam razem z nim. Mam pokarmu dużo, ale mały się ewidentnie nie najada. Każde karmienie w ciągu dnia od dwóch tygodni to jest horror. Mały skręca się, nie chce złapać piersi, wyje przerażliwie, wogóle nie chce jeść. Przez cały dzień płacze, jest marudny i wg mnie jest po prostu głodny, ale nie daje się przystawić do piersi. Co dziwne- w nocy budzi sie około dwa razy i wtedy je bardzo ładnie i grzecznie zasypia. W ciągu dnia jest horror. NIE CHCE GO DOKARMIAć SZTUCZNYM!!! Od tygodnia przestał przybierać na wadze. Zaczełam go ważyc przed i pokarmieniu żeby zobaczyc ile zjada i to sa ilości max. 20 gram (po godzinnych rykach i awanturach), a ma 3 miesiące więc to jest na pewno za mało. Kupy robi raz na pięć dni. Zdesperowana zadzwoniłam do doradcy laktacyjnego, który stwierdził że "tak bywa" i że tona pewno wina smoczka (który mały dostaje tylko do zasypiania, i jesli go nie dostanie to jest jeszcze bardziej rozhistreryzowany...) Uszy ma zdrowe, wogóle chory w medycznym znaczeniu nie jest. Co robić?

Mamy "atopików"

09/03/09 09:59:20

Grafka moze lepiej od razu zmień proszek na płatki mydlane bo to na pewno nie uczula. Rozpuszcza się toto w wodzie i wlewa do pralki, tak jak płyny do prania. Również w tym pierz wszystkie wasze rzeczy bo zawsze gdzieś dziecko dotknie, np buzią. Szynka na pewno uczula, bo konserwanty niestety. Kupuj indyka (pierś), upiecz sobie w piekarniku i kroj jako wędlinę. Mozna tez robic pastę z gotowanego indyka....

Mamy "atopików"

08/03/09 19:22:30

Grafka ja jestem trzeci tydzien na bezalergenowej diecie. Tez na początku myslałam ze to uboga dieta ale teraz juz sobie radzę. Piję mleko ryżowe, jem makaron ryżowy, jajka przepiórcze, indyka i królika. Jem kaszki ryżowe dla niemowląt wzbogacane witaminami i sloiczki dla niemowląt typu królik, indyk z dynią czy innymi warzywami. Soczki z marchwi, burakow, jabłka mąż mi robi. Margarynę do chleba mam Beviva roślinną, poza tym oliwa. Z warzyw robię zapiekanki i dużo mrożonek np`mix na parze marchewkowy lub dyniowy. Płatki kukurydziane +owsiane + rodzynki i suszone banany i mleko ryżowe (takie muesli). No i ciastka holenderskie wiatraczki, oraz gullon bezglutenowe. Da się wytrzymac na tej diecie! A proszek do prania nie uczula? Albo moze jakies witaminy jesz na ktore moze wyjsc uczulenie (tzn na składnik tabletek) Co do masła to moja mama, która jest technologiem przem. mlecz rskiego mówi ze w prawdziwym maśle nie ma alergenu krowy, bo w maśle jest sam tłuszcz, a nie białko, a tłuszcz nie jest alergenem. To samo z tlustą smietaną. Inna sprawa ze oczywiscie na urządzeniach może byc resztka białka (w mleczarni)- ale w maśle wysokiej jakosci (82%) nie powinno byc alergenu.