BIAłA LISTA GINEKOLOGóW

18/11/08 17:10:03

Ja polecam z całego serca dr Jarosława Pękałę i dr Borucinskiego. Ten pierwszy prowadził moją ciąże, jest cudownym, dobrym człowiekiem, można dzwonić do Niego o każdej porze dnia i nocy. Z drugim mialam do czynienia przy porodzie, wesoły, dobry człowiek. Aaaa i dr Węgrzynowski specjalista w każdym calu :)

Urodziłyście sn czy cesarką?

11/10/07 15:07:17

Ja miałam poród sn zakonczony cc. Zagrozone zycie dziecka, Mały sie dusił, bo zaplątał sie w pepowine. Nie mam wskazan do nastepnego cc i mam nadzieje ze urodze naturalnie.

nurtujące pytania po porodzie cc

11/10/07 14:54:29

Mnie też dość długo bolała rana po cc, to normalne. A co do @ to sprawa indywidualna i nikt nie wie kiedy dostaniesz :) Ja jeszcze nie mam ale karmię piersią i to też może dlatego. Ja zgłosiłam się chyba po 3 mcach do gina na kontrolę :oops: ale powinno się po okresie połogu czyli 6 tyg. A krwawiłam ok. 4-5 tyg i wiadomo - z czasem coraz mniej i mniej. I moim zdaniem spokojnie możesz już nosić pas. Ja nosiłam i nic mi nie było. Ponoć można nosić od razu. Pozdrawiam

jak długo rodziłyście?

11/10/07 14:44:24

Ja pojechałam na wywołanie porodu 2 dni po terminie i samo się zaczęło. Zrobili mi ktg i okazało się że mam juz skurcze jak do porodu (wcale tego nie czułam) i 3,5cm rozwarcia. O 15 przebili mi wody, o 19 10cm rozwarcia i skurcze parte ale mały się okropnie zaplątał w pępowinę i się dusił i szybko na cc. Urodził się o 19:32. więc rodziłam 4,5godz. Mega szybko i mam nadzieję że z następną Dzidzią też mi tak pójdzie mimo że skurcze straszliwie bolały. 2 porody w jednym.... Ale też wspominam z uśmiechem :)

Powody do cesarki

11/10/07 14:26:19

Skrzypaczka wydaje mi się ze nie masz wskazań do następnej cc. Ja miałam cc w czerwcu, nic na to nie wskazywało. Rodziłam naturalnie 4 godz ale spadało tętno Małego podczas skurczy, okazało się że się okropnie zaplątal i mimo skurczy partych konieczna była cesarka. Jak byłam u gina to pow że następne dziecko naturalnie bo wskazania są do cc gdy nie ma rozwarcia, wąska budowa miednicy itp. A u mnie to było zrządzenie losu i nadaję się do porodu naturlanego. Ja się bardzo cieszę i mam nadzieję że uda mi się urodzić naturalnie bo po cc dłużej się do siebie dochodzi. No i okropnie boli jak trzeba wstać i chodzić a dzieckiem trzeba się zająć. ruda_l a czemu tak bardzo chcesz cc? jeśli to zbyt osobiste to nie odpowiadaj :)