karmienie swoim mlekiem, ale nie piersią

18/12/09 00:53:41

asik.g ja też od początku miałam dużo mniej mleczka w lewej piersi i jest tak do teraz. Z poranionymi brodawkami wiem co przechodziłaś, bo też to miałam... na prawej pęknięcie wielkości półtora cm... ogromny ból przy każdym odciąganiu i przy każdym odciąganiu się to powiększało... męczyłam się z tym ponad dwa miesiące... Aż w końcu doradca laktacyjna poradziła mi Tribiotic... bardzo delikatny antybiotyk w maści... Poprawę widziałam już po jednym dniu stosowania :shock: To jakie mleko dziecko zje na noc to chyba nie ma znaczenia, jeśli chodzi o spanie... Mój synek jak skończył pierwszy miesiąc to zaczął przesypiać całe noce... spał po 10-12 godzin w nocy, a jadł tylko moje mleczko :) Co do laktatora to ja mam Medeli... pierwsze 7 tygodni odciągałam ręcznym, a później dokupiłam do niego silniczek i mam elektryczny, bo strasznie mnie już ręce bolały :)

mleko w piersiach po 6 miesiącach od odstawienia

16/12/09 16:32:46

kamyk ma rację...to zupełnie normalne :) Pokarm może się utrzymywać nawet kilka lat po zaprzestaniu karmienia... oczywiście niewielkie ilości :) A te kropelki siary możesz dać dziecku na łyżeczce... są w nich ogromne ilości przeciwciał... to będzie taka szczepionka na przyszłość dla dziecka :)

karmienie swoim mlekiem, ale nie piersią

16/12/09 16:29:24

asik.g ja od początku odciągam mleczko i podaję butelką. Mamy butelki NUK'a z szerokimi smoczkami, które bardzo przypominają pierś. Dziecko jak z nich pije to ma szeroko otwartą buźkę i wywinięte wargi tak jak wygląda to przy karmieniu piersią. A dlaczego karmisz tylko jedną piersią, a z drugiej odciągasz?

temperatura w czasie ciąży

16/12/09 16:12:21

[quote="asik.g":1ecbjo78]U mnie na początku ciąży temperatura wynosiła 37,3 stopnie, podobno to normalne!!!
Normalne :) Jeśli dobrze pamiętam podwyższona temperatura utrzymuje się przez pierwsze 3 (lub 4) miesiące ciąży... później zaczyna spadać :)

Wkladki formujace-przy wkleslych sutkach..

23/11/09 23:00:56

Jak się dziecku "wysmykuje" pierś to znaczy, że zostało źle przystawione do piersi i trzeba jeszcze raz przystawić :) Kiedy piersi są bardzo wypełnione mlekiem (szczególnie przy nawale pokarmu) wtedy dziecko może mieć problemy z przyssaniem się... trzeba troszeczkę odciągnąć pokarmu, żeby pierś stała się bardziej miękka i wtedy przystawić dziecko.