Czy są tu mamy z chorobą tarczycy?

30/12/09 18:53:03

Tak - ja. Moje dziecko ma dziś 1,5 roczku i jest cudowne, zdrowe i śliczne :) A ja do końca życia będę łykac tableteczki ;) Pisz, jeśli masz jakieś pytania.

Czy są tu mamy z chorobą tarczycy?

15/08/09 12:19:57

Monikaaa35 - ja też nigdy nie chorowałam na tarczycę, a w 10 tc. miałam TSH 7,16 (do dziś dziękuję Bogu, że miałam taką ginekolog, która zleciła to badanie). Od razu zaczęłam suplementację Euthyroxem 75 i dzięki temu mam dziś zdrowiutką, śliczną i kochaną roczną córcię!! Mam niedoczynnośc tarczycy typu Hashimoto i niestety już do końca życia będę łykac tabletki. Ale nie ma co narzekac - dobrze, że są i mogę normalnie funkcjonowac :) Dziewczyny, nie ma co ryzykowac mówiąc, że inne kobiety nie badają w ciąży tarczycy i jest ok, bo niestety właśnie nie zawsze ciąże dobrze się kończą. Ja przed urodzeniem córci poroniłam w 18 tc. i badanie histopatologiczne nie wyjaśniło przyczyny. Dziś już wiem, że winna była właśnie tarczyca, i myślę, że takich przypadków jest więcej. Moja bardzo doświadczona i ceniona ginekolog mówi, że coraz więcej osób choruje na tarczycę i ciężarnym powinno się rutynowo badac poziom hormonu tarczycy, zamiast np. WR, ponieważ ch. weneryczne naprawdę zdarzają się już incydentanie. Ale w tej kwestii obowiązują jeszcze przepisy powojenne, i nikt nie wpadł na pomysł, że należłoby już to zmienic. Życzę Wam wszyskim spokojnych ciąż i zdrowych dzieciaczków, tylko błagam - nie bagatelizujcie tarczycy!!

Czy są tu mamy z chorobą tarczycy?

10/06/09 13:41:26

No i bardzo dobrze :) Na pewno wszystko będzie dobrze, odzywaj się czasem :) Pozdrawiam!

Czy są tu mamy z chorobą tarczycy?

08/06/09 23:11:36

Witaj - z tej strony też mama Zosi ;) Nie martw się - bo stres nie jest teraz Ci potrzebny. Ja o mojej niedoczynności i Hashimoto dowiedziałam się jak byłam w 10 tyg. mojej wyczekanej ciąży. Kontrolnie lekarka zleciła mi badanie TSH - wynosiło wtedy 7,60 (przy normie 0,4-4,0). fT3 i 4 miałam w normie. Od razu zaczęłam suplementację Euthyroxem, TSH ładnie spadło. Ciąża przebiegała bez problemu, a dziś mam cudowną - zdrową i piękną 10-miesięczną córcię :) U Ciebie na pewno będzie tak samo, nie zamartwiaj się :) Pozdrawiam Cię i życzę duużo spokoju. sylwia

Czy są tu mamy z chorobą tarczycy?

20/12/08 18:19:50

Witaj afrodytko :) Co tam u Ciebie? Jak Twoje zdrówko? Niestety nie umiem Ci doradzic, może powinnaś zasięgnąc poarady lekarza? Mój cykl pewnie nadal w uśpieniu, bo karmię Zosieńkę piersią, i jak na radzie (dzięki Bogu hihi) nie mam miesiączki. Mój endo, u którego zaczęłam leczenie jak tylko zdiagnozowali mi w ciąży niedoczynnośc i Hashimoto, upierał się przy utrzymaniu dawki Euthyroxu z okresu ciąży, czyli 75. Ale ja robiłam badania i widziałam, że TSH się coraz bardziej obniża, nawet spadło poniżej normy :( Postanowiłam pójśc do innego endo, i ten stwierdził, że należy sukcesywnie dawkę zmniejszac. Teraz jestem na 25. Ciekawe jakie będę miała wyniki. Mam nadzieję, że jestem dobrze prowadzona.. Pozdrawiam Cię serdecznie!