praca w Anglii - porod w Polsce

22/08/08 10:18:20

Nie ma za co kasia-bh. Ja własnie jestem w polsce na angielskim macierzyńskim i bede tu rodzić. Pozdrawiam.

praca w Anglii - porod w Polsce

21/08/08 19:34:29

Witam kasia_bh Mozesz rodzic w polsce na angielskie ubezpieczenie, nie che mi sie pisac wiec skopiowalam to z innego forum. karta EHIC niestety nie upowaznia Cie do darmowego porodu w Polsce, (ona dziala tylko w sytuacjach emergency- a porod do nich nie nalezy, no bo wiesz mniej wiecej kiedy sie go spodziewac, no chyba ze rodzisz przed 37 tygodniem, to EHIC wtedy dziala).- to info ze stron NFZ. Musisz sie postarac o formularz E112 (tj.zgoda na kontynuowanie leczenia w ciazy i opieki na urlopie macierzynskim, poza Anglia). nie jest to wcale trudne. po prostu musisz napisac list na adres Medical Benefits (E-Forms Team) DWP International Pension Centre Room TC001 Tyneview Park Whitley Road Newcastle upon Tyne NE98 1BA Tel: 0191 218 1999 (Monday to Friday 8am-5pm) (Note: Medical Benefits administer the E112 system on behalf of the Department of Health) W liscie musisz podac nastepujace informacje:dlaczego chesz rodzic w Polsce,...dodatkowo mozesz tez napisac adres i nazwe Twojego pracodawcy. "Your original MATB1 certificate or a letter from your UK GP or midwife, showing your Estimated Date of Delivery (EDD) eg a form MATB1; Your NHS no. or NI. Number Your date of birth, your full UK address and dates of travel; Your address in the country you are going to; Please indicate whether or not you will be returning to the UK; and also let us know if you have already left the UK for another EEA country." tu jest link do strony, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje http://www.dh.gov.uk/en/Policyandguidan ... /DH_074100" target="_blank ORAZ na odpowiedź z DWP i formularz E112 czekałam około 2 tygodni od momentu wysłania do nich listu. - za wydanie formularza E112 nic nie musialam płacić, tylko wysłać do nich list i w odpowiedzi otrzymałam E112. - jeśli chodzi o kwestie, co należy zrobić w Polsce z E112 to oddział NFZ udzielił mi następujących informacjii: 1.nie muszę tłumaczyć tego na język polski, ponieważ to są wzory Unii Europejskiej i jeśli ktoś nie wie, co to jest, to wzory tych dokumentów są ogólnodostepne w internecie -ewentualnie mam się powoływać i odsyłać do NFZ 2.oryginał lub kopię E112 trzeba będzie dołączyć w polskim szpitalu do dokumentacji przy porodzie (zamiast polskiego ubezpieczenia), żeby polski NFZ wiedział, z kim ma się rozliczyć (na E112 musi być pieczątka i adres). To ze chcesz wrocic do polski nie ma zadnego wpływu na macierzynski,jezeli ci przysluguje to na pewno bedzi ci on wypłacany. Jezeli twoj maz jest w angli to bedziecie mogli ubiegac sie o child benefit.

Odwiedziny chorego w szpitalu

08/08/08 10:38:55

Dzieki,dopiero dzisiaj sie dowiedzialam wiem ze cos ma z sercem i go teraz badaja.

Odwiedziny chorego w szpitalu

08/08/08 10:06:30

Moj dziadek lezy w szpitalu i w zwiazku z tym mam pytanie czy w czasie ciązy (jestem w 34tyg) jest to bezpieczne żeby odwiedzić go w szpitalu czy raczej to niewskazane. Dzieki za rady.

Która z Was rodziła w klinice na Zamenhoffa?

23/05/08 14:43:07

Porod sn kosztuje 1000zl a cesarka 1700zl. Zeby u nich rodzic trzeba do nich chodzic chyba gdzies przynajmniej od 30 tygodnia ciazy ale nie jestem pewna.