jak to jest jest z tym BETA-KAROTENEM????

23/05/07 13:56:41

zgadzam sie Asiu z Toba... w końcu beta-karoten to nie to samo co witamina A, to jest prowitamina czyli pierwotna forma witaminy. tyle sie już naczytałam w sieci, że już sama w głowie mi sie pomieszało.. zatem pytanie do lekarza...czy przyjmując pod postacią pokarmów i napojów beta-karoten, jestesmy w stanie przedawkować witamine A??????????

jak to jest jest z tym BETA-KAROTENEM????

22/05/07 13:05:37

chciałabym sie dowiedzieć czy beta-karoten moze być szkodliwy dla dzidziusi. lubie bardzo soczki marchwiowe KUBUŚ, i pije przynajmniej 2 szklanki dziennie...a raczej piłam jeszcze tydzień temu. Jestem w 5 tygodniu ciąży i nie chciałabym zaszkodzić maleństwu. Czytałam, ze beta-karoten jest przerabiany na witamine A, ale w ilościach tylko nam potrzebnych i dlatego nie jestesmy w stanie przedawkowac witaminy A pijac np soczki marchwiowe. Czy to prawda??

* * * * * STYCZNIÓWKI 2008 - zaczynamy nowy rok * * * * *

22/05/07 10:17:28

to tłumaczenie...tez ma jakiś sens...ojejka ile lekarzy tyle pewnie opinii na ten temat... ciekawe co mój mi na ten temat powie :):):):)

* * * * * STYCZNIÓWKI 2008 - zaczynamy nowy rok * * * * *

22/05/07 10:05:28

dzięki dziewczyny...to moja pierwsza ciąza i pomimo tego, iż każda jedną ciąze moich kuzynek przezywałam razem z nimi...teraz to jednak co innego:):) mój mężulek powiada ze zwariowałam...fakt nie potrafi przestac o tym myslec...ale to chyba normalne..jestem taka szczescliwa, ze chciałabym to wykrzyczec wszystkim....niestety na razie wiemy tylko my...ale chyba nie wytrzymam i rodzicom powiem w weekend..cały czas sie zastanawiam nad tym, bo niby powinno sie mowic jak najpozniej, zeby nie było zawodu u mnie w rodzinie niecały miesiac temu własnie był...kuzynka myslała ze jest w 10 tyg...a był pusty pecherzyk i nie chciał sam zniknac

* * * * * STYCZNIÓWKI 2008 - zaczynamy nowy rok * * * * *

22/05/07 09:54:02

chyba w 5!! bo "4 tyg i 4 dni" oznacza, że czwarty tydzień sie skończył i leci już 5...brałam udziała w debacie na ten temat na innym forum i ta teoria okazała sie prawdziwa