wymowa literki "K "u roczniaka

27/12/08 13:52:08

Witam. Mój synek ma 13 miesięcy i dużo mówi, zauważyłam że w dziwny sposób wymawia literkę "K" tzn. przez nos, wypycha powietrze nosem przy wymowie. Czy jest to powód to niepokoju? Bardzo proszę o poradę specjalisty. Dziękuje i pozdrawiam.

karmienie piersią a ząbkowanie

29/05/08 08:35:15

Od jakiegoś czasu mój 6 miesięczny synek dziwnie zachowuje sie przy piersi - chwyci, moment possie i puszcza i tak wkółko. Zauważyłam też że ma mniejszy apetyt, na czym ucierpiała moja laktacja. Czy takie zachowanie może być przyczyną ząbkowania? Zastanawia mnie ile razy dziennie trzeba karmić piersią takiego malca?

dlaczego nie chce butli????

29/05/08 08:20:07

Witam Was drogie mamusie :) Po przeczytaniu wszystkich postów z tego tematu muszę przyznać że nieźle się wystraszyłam. Okazuje się że mój mały również nie potrafi pić z butelki, bawi się smoczkiem przygryzając go jedynie. Dni mojego karmienia piersią powoli już się kończą, boje się jak to będzie dalej :cry: Synek skończył 6 miesięcy, może lepiej nie przyzwyczajać go do smoka tylko podać kubek z ustnikiem?? Jakie są Wasze doświadczenia?? Druga sprawa który z kubków ewentualnie smoczek byłby najlepszy - rozmiar i firma. Dzięki z góry za wszelką pomoc.

skaza czy azs?

31/01/08 10:33:14

Witam. Dziewczyny skąd wiecie że Wasze maleństwa mają skazę białkową? Podobne objawy ma też AZS? Jaka jest różnica pomiędzy tymi chorobami? Mój 2 mies. maluszek również ma uczulenie, odstawiłam nabiał i jest lepiej ale objawy alergii do końca nie ustąpiły. Została szorstka skóra na udach, kolankach, lakierowane policzki, pojedyncze krostki na buźce i od czasu do czasu pojawia się zaczerwienienie w zgięciach kolanowych i łokciach. Lekarz rodzinny nie mówi mi co to jest, zbywa mnie. Poradźcie dziewczyny pod czyją opieką lekarską powienien być mój synek, gdzie się udać aby pomóc mojemu dziecku??

dieta a zapotrzebowanie na wapń

30/01/08 12:22:38

Witam. Podejrzewam ze mój 2 miesięczny maluszek jest uczulony na białko, wyeliminowałam więc w mojej diecie całkowicie nabiał. W jaki inny sposób mogę uzupełnić wapń, który jest jak wiadomo niezbędny dla rozwoju.