RODZIĆ NATURALNIE CZY LEPIEJ CESARKA?

05/08/07 07:50:22

Arianka dziękuję za odpowiedź :P Ja wiem że na pewno bede miała cc ze względu na mój kręgosłup (już mam skierowanie od neurochirurga) na początku miałam wątpliwości co do rodzinnego porodu, chociaż mój mąż co jakiś czas dawał mi delikatnie do zrozumienia, że chciałby przy tym być, teraz jednak im bliżej ten moment nadchodzi tym bardziej bym chciała żeby był tam ze mną :oops: Jak bede u gina to spytam się jego jak to wygląda u nas w szpitalu :D

RODZIĆ NATURALNIE CZY LEPIEJ CESARKA?

04/08/07 22:42:15

Mam pytanie- czy mąż może być przy porodzie podczas cc :?:

mam pytanie ile płacicie za prywatne wizyty u lekarzy?

04/08/07 18:49:33

70 po znajomości, bo normalnie kasuje 100 (usg i badanie)

Dyskopatia a ciąża

31/07/07 15:49:20

[quote="decia":25aexma7]Annad - na moj gust to w Twoim przypadku konieczne jest usunięcie ucisku chirurgicznie - bo jak sie nie polepszy to bedzie jeszcze gorzej - nie zwlekaj z wizytą i rezonansem
rezonans miałam już 9 lat temu i skierowanie na operację też :oops: jednak strach okazał się większy przed tym zabiegiem i jak troszeczkę lepiej się poczułam, to zrezygnowałam z operacji :cry: Wiem że z jednej strony zwlekanie grozi niedowładem stopy (jeśli nerw się całkiem uszkodzi) jednak nie wiem czy wiesz... te operacje pociągają za sobą z czasem następne, gdyż po nich dochodzi do usztywnienia pewnego odcinka kręgosłupa co powoduje nadmierne obciążenie następnych kręgów :oops: efektem jest następna operacja po kilku lub kilkunastu latach. Mam znajomego neurochirurga i niestety nie zaprzecza temu zjawisku :oops:

Dyskopatia a ciąża

30/07/07 15:50:24

[quote="fendi7":s4pqjslv] Annad tak jak wspomnialam tez nie wyobrazam sobie porodu silami natury przy tych bolach, zreszta jesli wypadlby mi dysk w takim przypadku pewnie bym sie rozlozyla na 2 lub 3 tygodnie po porodzie. Wpis w karcie ciazy zrobil moj gin na podstawie zaswiadczenia od ortopedy. Zastanawialam sie tylko czy mimo wskazania do cc, moga tego nie uwzdlednic w szpitalu?
Ja mam silny uciska na nerw, w przypadku wypadnięcia dysku następuje zwykle trwałe uszkodzenie nerwu, co wiąże sie z nie trzymaniem moczu i tzw oklapnięciem jednej stopy (nie trzyma się wtedy w stawie skokowym i ciągnie się ja za sobą) po operacji rehabilitacja trwa ok pół roku :oops: także 2-3 tyg to czas kiedy się wyjdzie ze szpitala :cry: Ja chodzę do gina prywatnie i mogę do niego dzwonić o każdej porze dnia i nocy, bo to kolega mojego męża przyjaciela. Powiedział, że nawet gdyby nie było go w mieście a byłby gdzieś np.: na sympozjum, to zadzwoni do kolegi ktory bedzie miał zmiane w szpitalu i na pewno bede miec dobrą opiekę, więc nie biorę pod uwagę tego, że ktoś mógłby olać moje skierowanie na cc. Na razie jestem spokojna ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu :roll: :roll: :roll: Ciekawa jestem jak jest z terminami na cc? czy wyznaczane są troszkę wcześniej, czy czeka się do akcji porodowej i skurczy? Moja koleżanka miała cc tydzień przed terminem planowanego porodu.