Leszno, Rawicz okolice

11/08/07 15:44:08

jeszcze ja sie przywitam - jestem z wilkowic kolo leszna Nikite znam , astrid tez kojarze a i reszte serdecznie witam Moje "maluchy" juz duze sa bo hubert wczoraj skonczyl rok a Jula w czerwcu 3 lata. Ale dla mnie to wciaz małe misie :) pozdrawiam i licze na szybki rozwój naszego leszczynskeigo wątku :)

Czy wkładasz dziecko do chodzika?

09/08/07 13:37:10

[quote="marerka":2ydkddpp]ja zastosuję się do porady ortopedy Antka: " DZIECKO WSZYSTKO POWINNO SAMO...samo USIĄŚĆ, samo WSTAĆ, samo PÓJŚĆ. Zgadzam się z tym całkowicie. Wygoda mamy w tej kwestii jest sprawą drugorzędnną. Na pierwszym miejscu stawiam poprawny rozwój fizyczny mego synka.
święte słowa!!!!!!! moja niepelnosprawna córka Jula zaczęła chodzic jak skonczyla dwa latka , siadac sama na roczek, raczkowac 1,5 roku Hubert jest w tym temacie b. szybki - raczkowanie, wstawanie, samodzielne wstawanie z podparciem - okolo 7 - 8 miesiecy. Chodzi od 11 miesiecy. Jutro skonczy rok i zasuwa juz jak maly samochodzik i wspina sie i zjezdza sam na zjezdzalni :) (oczywiscie asekurowany przez mame) duze TAK dla jezdzikow-pchaczy-samochodzikow !!! i absolutnie sie nie zgadzam ze dzieci niepelnosprawne powinny czy tez moga uzywac chodzikow do pomocy nauki poruszania sie - BŁĄD najcudowniejszą metodą nauki poruszania sie jest pełna swoboda ruchow i jak najwięcej czasu na podłodze !!! :) co prawda opiekun ma wtedy wiecej roboty bo i wiecej trzeba na ciekawskiego malca uwazac ale rozwoj jest bardzo sprawny i co najwazniejsze najzdrowaszy dla malucha

co słychać sierpniowo-wrzesniowe mamuski 2006?

09/08/07 11:14:51

nie mam czasu do was zaglądać :( i ubolewam o ktorej wstaja wasze maluchy? Hubert obudzil sie dzis o 4:25 i do tej pory udało mu sie na godzinke zdrzemnac - mnie niestety nie bo Jula akurat wtedy nie spala = padam na pysk :roll: zęby dwa malemu wyszły - nie wiem kiedy bo on rozdarty jest non stop wiec nie wiem kiedy to akurat bylo z powodu zebow :) ma juz 10 a tu troche nas z pierwszej roczkowej imprezy (choc urodziny dopiero jutro - wtedy bedzie moze wiecej fotek)

co słychać sierpniowo-wrzesniowe mamuski 2006?

22/07/07 21:52:15

Tristek ma taką samą koszulę w kratkę jak mój Hubert w podpisie? :) hubert dostał od cioci z Anglii :) Alicja a no czekam :)

czy jest jakaś mama mieszkająca w Irlandii lub Wielkiej Bryt

22/07/07 21:35:17

dziewczyny mam pytanie - chcialabym odwiedzic moja mieszkajaca w Anglii siostre. Czy dla rocznego synka musze miec paszport? a jesli nie to jaki dokument?