NIEGRZECZNE MAMUSKI

18/03/10 14:09:26

Kolejna niegrzeczna:) JA daję Marysi bakusia, monte, jadła już frytki, pizze, chipsy (raz - 2 razy w miesiącu), colę też piła, oddałam ją do przedszkola (a sama jestem w domu), czasem mam jej tak dość - jak gada do mnie cały dzień, albo jak obudzi się w nocy. Na spacery ostatnio nie wychodzę. Mi się nie chce, m. nigdy z nią nie wychodził. To siedzi w domu, tyle co z przedszkola do domu. Jeszcze jestem wyrodna bo nie jeździ w wózku - nie chce już, sama sika, podciera tyłek i siada na sedes - tego nie mogą niektórzy znieść. No i kilka razy dostała klapa - dla otrzeźwienia, czasem też na nią krzyknę. Później dręczą mnie wyrzuty sumienia, ale czasem trzeba. A ubranka prasuję, bo nienawidzę pogniecionych ubrań. No i nie kupuję Bartków, moje dziecko chodzi w używanych rzeczach, czego moja mam nie potrafi zdzierżyć, ale jak ma mieć co dzień czyste, świeże ubranie do przedszkola, to nie wyrobilibyśmy,y na nowe ciuchy dla niej, więc większość koszulek, bluzek bawełnianych czy spódnic i spodni ma używanych. Bajki też ogląda - boba i inne "męskie". Lubi to, a ja tez potrzebuję coś zrobić w domu, a nie tylko bawić się z nią.

Klub przedszkolaka

15/01/10 10:12:47

Problem sam się rozwiązał - w poniedziałek się przełamała i zrobiła, a jaka była zadowolona. Teraz już bez problemu siada i robi

kapcie do przedszkola

15/01/10 10:11:24

Marysia ma zwykłe ciapy z ccc, coś z m było w nazwie, to do przedszkola, bo takie chciała, z gumką, wsuwane. Noga po całym dniu nie jest spocona. A w domu ostatnio kupiliśmy befado, czasem też zetpol, lemigo też były fajne.

Klub przedszkolaka

07/01/10 10:52:07

Witam, Moja córka właśnie poszła do przedszkola od poniedziałku. Przez pierwsze trzy dni nie płakała wcale, dzisiaj dopiero się rozpłakała jak wychodziłam. Mam nadzieję, że się uspokoiła. Jak na razie widzę, że jest zadowolona, uśmiechnięta, wykonuje polecenia, ładnie je sama. Jeden problem - nie chce robić siku w przedszkolu. Potrafi długo utrzymać- ale jeżeli w przedszkolu dostają coś do picia po śniadaniu, po obiedzie i dodatkowo zupę to trochę za długo te 5 - 6 godzin bez sikania. Mówi, że ona nie będzie robiła siku w przedszkolu, bo nie lubi tam. I koniec, sama nie wiem jak jej wytłumaczyć, że musi robić siusiu. Oczywiście do łazienki idzie ze wszystkimi dziećmi i myje ładnie ręce, tylko to siusiu. Może macie jakieś rady, sposoby na wytłumaczenie??????? Myślałam o tym, żeby samemu usiąść na sedes i pokazać, że robienie siku w przedszkolu to fajna rzecz. :oops: Ale nie wiem, sama nie wiem. Zależy mi na tym, żeby chodziła do przedszkola, bo od lutego - marca prawdopodobnie zacznę pracę i zwyczajnie nie ma kto z nią być. Nawet jak nie pójdę do pracy to też bym chciała, żeby tam chodziła, bo ze mną się nudzi czasem i sama nie wie co wymyślić. A tak będzie z rówieśnikami i nauczy się czegoś nowego.

Zabawki :)

08/12/09 01:28:53

Marysia ma kuchnię - http://www.allegro.pl/item830018055_smo ... oster.html W tamtym roku ją dostała, lubi się nią bawić, nie nudzi się jej. Teraz na mikołaja dostała kasę - http://www.allegro.pl/item825822341_kas ... 35635.html - to był strzał w 10, ciągle nad nią siedzi, na okrągło może się bawić w sklep. Laptopa też ma - http://www.allegro.pl/item837968628_lap ... mocja.html na niego moim zdaniem jeszcze jest trochę za mała, chociaż zabawka jest interesująca, tatusiowi się podoba Z innych zabawek ma zestaw lekarza - też lubi mnie badać. Arka Noego kiddieland ciągłe jest w użyciu, chociaż dostała ją na rok, Kręgle - http://www.allegro.pl/item843049351_fis ... _akij.html też fajna zabawka, Marysia dla niej znalazła inne zastosowanie - pijemy mleczko z buteleczek No i układanki z drewna , bardzo lubi, teraz zauważyłam, że puzzle ją wciągnęły i rysowanie, malowanie Na gwiazdkę zastanawiam się nad: http://www.allegro.pl/item829640558_tab ... mocja.html http://www.allegro.pl/item832868128_prz ... isaki.html http://www.allegro.pl/item838178655_fis ... blica.html http://www.allegro.pl/item819641001_kol ... _nowe.html Albo jakiś zestaw opiekunki, domek dla lalek, sama nie wie, widzę, że w Tesco mają fajne zabawki