trzy dni po terminie,ile jeszcze trzeba czekac?

31/01/07 08:39:54

a jednak to były TE skurcze!:D malutka urodziła się w czwartek o 7.08, jak bede miała więcej czasu to napisze wam jak było :)

trzy dni po terminie,ile jeszcze trzeba czekac?

24/01/07 17:25:47

Położyłam się wczoraj o 23,oo i zaczęły mi się skurcze miesiączkowe co 30 minut. nad ranem co 15 ale ustały... teraz jest 17,26 i od 1,5 godziny mam skurcze co 10 minut! co jeden to coraz boleśniej. poczekam, może przejdą a jak nie to fruuu na Karową chociaż ja nie chce :? to mój S krzyczy że bagatelizuje całą sprawę... aja poprostu nie chce bez sensu jeździć :oops:

co sadzicie o porodzie bezbolesnym???

23/01/07 23:23:24

ja będę rodzić na dniach i też bardzo się wacham co do zzo. słysząłam ze po dolarganie dzidzia może być przyduszona bo jest podawany domięśniowo, a przy zzo występuje lepszy przepływ krwi do łożyska i matka oraz dziecko czują się komfortowo. Jest wiele ZA i PRZECIW ale nadal nie moge podjąć decyzji :( chyba poczekam do ostatecznego rozwarcia kiedy można podać zniczulenie (chyba do 4 c,m?) i wtedy postanowie BRAĆ albo NIE BRAĆ.

trzy dni po terminie,ile jeszcze trzeba czekac?

23/01/07 22:58:56

osobiście chce rodzić na karowej. Leżałam tam na patologii i czułam się jak w domu każda położna, pielęgniarka, salowa itp z uśmiechem na twarzy pomagały, cierpliwie tlumaczyły, zagadywały . kobiety są traktowane nie jak "towary" ale każda indywidualnie ta jak na to zasługuje. Lezałam przez tydzień ale nie chciłam wychodzić tak mi było dobrze. o porodówce też słyszałam same dobre opinie. I dlatego głównie przez ludzkie traktowanie i życzliwość chcę tam rodzić :)

trzy dni po terminie,ile jeszcze trzeba czekac?

23/01/07 22:50:37

marerka cały cii odszedł czop? bo mi odchodził przez 2 tyg jakieś bez zabarwienia. odkąd brzuszek się obniżył moge oglądać mega wybrzuszenia na mojej skórze (nie wiedziałam że jest tak elastyczna :D) raz to nawet gorąco mi się zrobiło bo myślałam że skóre mi rozerwie hehe ale nie ma nic piękniejszego jak wychwycić moment gdy widać stópke jej aż sie wtedy popłakałam. Zaczęłam codziennie pić sok z malin - podobno dobrze działa na ukrwienie dróg rodnych i troszeczke przyspiesza poród. niestety musiałam odstawić mleko i czekolade bo chyba to one mnie tak uczulają :( zaopatrzyłam się w szare mydło REWELACJA! skóra nie jest sucha i lepiej goją się obrzęki a nawet rozstępy (mam ich mało ale są :? )a po masażu mydełkiem robią sie troszeczke jaśniejsze (oczywiście po dłuższym stosowaniu) zaleciła mi to znajoma która niedawno urodziła 2 dziecko. spróbowałam i nie żałuje. a wy macie jakieś porady może na te ostatnie tygodnie jak wytrwać? Nie mogę dać sobie rady z obrzękiem palców strasznie mi puchną :( robie zimne prysznice ale nie pomagają... znacie jakąs magiczną recepte na to? :wink: [/b]