LIPCÓWECZKI 2007 :))

23/11/07 10:58:56

Cześć mamusie!! Nareszcie znalazłam czas, żeby Was odszukać, bałam się, że nie uda mi się to już nigdy a tu niespodzianka z drobną pomocą moderatora :)) Chciałabym bardzo poczytać, dowiedzieć się co u Was ale nie wiem czy dam radę nadrobić wszystko, kilka ostatnich postów już przeczytałam i tak mi miło, bo nicki przecież pamiętam jeszcze z przed narodzin naszych dzieciątek!! Teraz zamiast foto przyszłych mamuś wklejone już foto dzieci, super!!! Wszystkie są piękne, muszę też wkleić moją Lenkę, nie wiem czy sobie poradzę sama, no i biorę się za nadrabianie zaległości, chociaż 10 stron wstecz. Pozdrawiam wszystkie mamusie i bardzo się cieszę, że kontynujecie wątek!!

Czy są tu mamy z chorobą tarczycy?

22/11/07 20:30:02

andziaa napewno będzie dobrze, grunt, to kontrolować hormony, wiem co mówię. Mnie wydawało się macierzyństwo niemożliwe, a dzisiaj cieszę się swoją cudowną córeczką. Zobaczysz będzie ok, fajnie, że jesteś świadoma i monitorujesz swoją tarczycę, trzymam kciuki!!

Czy są tu mamy z chorobą tarczycy?

22/11/07 16:47:55

Sorry coś mi nie wyszło chciałam zacytować magdy wypowiedź i dodać komentarz jak widać udało mi się tylko zacytować, więc szybko piszę drugi post. Magda w 100% się z tobą zgadzam, ja również leczę tarczycę, od 5 m-cy jestem szczęśliwą mamą i absolutnie popieram twierdzenie, żeby leczyć się u specjalistów a nie konowałów. Wileu endokrynologów w tej chwili specjalizuje się wręcz w ciążach, więc głowa doc góry! Z chorobą tarczycy rodzimy dzieci i to zdrowe!

Czy są tu mamy z chorobą tarczycy?

22/11/07 16:44:05

[quote="Magda_":15klshdq]Cześć, ja też mam chorą tarczycę. Najpierw 3 lata temu miałam nadczynność (Graves-Basedow) a po jodowaniu przez rok było OK i później niedoczynność. Z tą niedoczynnością byłam raz w ciąży i poroniłam, bo mi lekarz zbagatelizował tarczycę. Z drugą ciążą chodziłąm do ginekologa-endokrynologa i wszystko było super, tylko przez prawie 3 pierwsze miesiące badałam TSH i miałam zwiększane dawki leków - od 50 letroxu na początku do 125 euthyroxu teraz. Całą drugą połowę ciąży brałam te 125 i przez ten miesiąc po porodzie też i jest OK. Moja małą ma dzis 1 miesiąc. W 5 dobie po porodzie miała badane TSH, fT3 i fT4 i byo w normie i po 3 tygodniach miala powtórzone te badania i też są OK, bo karmię piersią. Teraz jak ja zmienię dawki leków to córka będzie miała badane hormony. Ja mam iść na kontrole 3 miesiące po porodzie czyli w styczniu. Czuję się cały czas dobrze, więc jak któras z Was jest w ciąży i ma chorą tarczycę to proszę się nie denerwować na zapas - jest dużo kobiet na to chorych i lekarze potrafią poprowadzić ciąże bez problemów. Tylko trzeba iśc do takiego, co się zna. Powodzenia!

LIPCÓWECZKI 2007 :))

23/07/07 14:52:38

[quote="mita24":1hfiuzdb] Sigma wysłałam Ci dietki na priv
Mita dzięki bardzo, dopiero teraz mam czas, zeby tu zajrzeć, dzięki jeszcze raz, pozdrawiam.