Czy konieczny Bromergon?

18/01/07 12:14:56

Witam serdecznie :D Panie doktorze, mam pytanie odnośnie konieczności przyjmowania Bromergonu. Otóż podczas oststniej wizyty u endokrynologa (subkliniczna niedoczynność tarczycy po częściowej resekcji) rozmawiałam z nim o planowanej ciąży. Na podstawie wywiadu (nieregularne i bolesne miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, bolesność piersi - z tym od zawsze miałam problemy i niejednokrotnie ginekolog kierował mnie na kontrolę do onkologa z powodu wyczuwalnych grudek, a onkolodzy stwierdzali po prostu "zmiany dysplastyczne") i badania (po silnym uciśnięciu piersi pojawiła się maleńka ilość szarej wydzieliny) lekarz przepisał mi Bromergon i zlecił badanie poziomu prolaktyny. Niestety wyniki badań były do odbioru dopiero po moiom wyjeździe z Polski i nie miałam mozliwości skonsultowania ich z endokrynologiem. A PRL wyszła w normie: 15 ng/ml (norma w/g laboratorium 2-23,5 ng/ml). Mam zatem wątpliwości czy powinnam przyjmować przepisany Bromergon czy może lepiej go odstawić? Zwłaszcza, że nie toleruję go najlepiej. W/g zaleceń miałam zacząć od 1/4 i stopniowo dojść do całej tabletki (na noc), a w razie złego samopoczucia cofnąć się do dawki, przy której czułam się normalnie. Cała tabletka okazała się wywoływać niemiłe efekty uboczne (mdłości, zawroty i bóle głowy, senność), więc wróciłam do dawki 1/2. Czy w/g pana doktora powinnam przyjmować czy odstawić lek? Pozdrawiam. Monika

znowu bromergon

18/01/07 09:01:10

Witaj Viki :D Też mam wrażenie, że jesteśmy tu w grupie tych ciut bardziej doświadczonych życiowo :wink: Starasz się o pierwsze dziecko? Ja chwilowo mieszkam w Rosji i tutaj rodzenie 1-szego dzieciaczka po 30-tce, wciąż jeszcze jest co najmniej dziwne :shock: Nie dla wszystkich oczywiście, ale jednak dla wielu (nawet lekarzy). W Polsce to już nikogo nie dziwi, ale tu jest inaczej.

PROLAKTYNA

16/01/07 15:17:10

wiem, wiem... znam to... ale musimy wszystkie być dzielne, nie poddawać się i starać być dobrej myśli! Czego się nie robi dla spełnienia marzeń? :) Tym bardziej tych wyjątkowych... Trzymam kciuki za dobre wyniki!

PROLAKTYNA

16/01/07 15:01:29

Iwi kiwi nic się nie martw. Po 1-sze jeszcze nie masz tych wyników, więc nie ma sensu zakładać, że będą złe. A stres wpływa na podwyższenie poziomu prolaktyny. Tak więc spokojnie drogie panie, spokooojnie... :) A po 2-gie nawet jak by się okazało, że Ci PRL wyskoczyła za normę (odpukuję głośno w niemalowane), to jeszcze nie koniec świata. Połykasz przez chwilę piguły i zostaniesz szczęśliwą mamą. Trzymaj się dzielnie!

Mam dość!!!!!!!

16/01/07 13:11:18

netka 77 głowa do góry! Po Bromergonie dziewczyny często mają różne przykre dolegliwości. Najczęściej zawroty i bóle głowy, nudności (a nawet wymioty), senność. mroczki przed oczami, czasem nawet zdarzają się omdlenia (bo u niektórych Bromergon obniża ciśnienie). Ja sama dziś o mało nie fiknęłam w metrze... Ale podobno z czasem to mija :D Organizm musi się przyzwyczaić. Dlatego zaczyna sie od malutkich dawek i stopniowo je zwiększa do docelowej. Dużo tego bierzesz? Pozdrawiam goroąco!