antybiotyk a ciąża

18/12/06 19:44:33

Mam pewien problem.... jak już pisałam w innym wątku staramy się o dzidziusia.Niestety od soboty mam dolegliwości przy oddawaniu moczu...dziś byłam u lekarza i przypuszczalnie jest to jakaś infekcja (muszę zrobić badanie moczu). Lekarz przepisał mi niestety antybiotyk i urosept... w ulotce przeczytałam ,że te leki nie są wskazane przy ciąży :( bardzo mnie to zmartwiło, bo choć nie jestem jeszcze w ciąży intensywnie nad tym pracujemy :) czy w takim przypadku musimy starania odłożyć...??????

Temperatura a owulacja

18/12/06 11:25:25

[quote="Nora27":3f7l8hpm]Cześć dziewczyny :) Odpowiadając na post Monja to w moim przypadku było tak że miałam przez 3 miesiące śluz płodny i to bardzo dużo a owulacja nie wystąpiła niestety. W styczniu ide do mojego lekarza niech on coś zaradzi. Mam jeszcze jedno pytanie może wiecie dlaczego od mniej więcej 14 dnia cyklu w momencie kiedy kończy mi się śluz płodny bardzo ale to bardzo bolą mnie piersi? :shock:
to chyba faktycznie jedno z drugim nie ma nic wspólnego :( szkoda... ja tempkę mierzę dopiero 2 cykl (staramy się od 4) i mój pierwszy mierzony cykl tez był bezowu...tak przynajmniej został zinterpretowany mój wykresik przez kochane forumki (chwała im za te wszystkie wiadomości, którymi się z nami dziela :) ) a śluz płodny był... no cóz...zobaczymy co będzie w tym cyklu... dopiero 9dc... :( A tu jeszcze w dodatku coś mi się przyplątało :( chyba jakiś piasek mi schodzi z nerek czy cóś :( ale nie zamierzam się poddać i zmarnować przez to cykl ;)

Temperatura a owulacja

18/12/06 10:12:31

[quote="Gosik":1zgk05da][quote="ania25":1zgk05da]Z tego co widzę to od 14 dc temperaturka idzie Ci w górę o jedną kreseczkę tj. 36,3 36,4 36,6 36,7 czyli owulację miałas najprawdopodobniej w 14 dc zaświadcza to równiż śluz płodny, który szczyt miał 14 dc a po nim nastepuje owulacja.
O owu możemy mówić dopiero wstecznie. Skok o jeden stopien nie świadczy o owu, tempka musi skoczyć przynajmniej o 0,2 st. i utrzymywać się na takim poziomie przez min. 3 kolejne dni pod warunkeim, że te 3 kolejne tempki są wyższe od 6 poprzedzających skok również o min. 0,2 st.
a powiedzcie mi, czy jeśli nie ma wyraźnego skoku temperatury, a jest śluz płodny to czy owu jest? Czy te dwie rzeczy są ze sobą nierozerwalne czy to nie ma znaczenie - jest śluz a owu nie koniecznie?

A może tym razem?

09/12/06 23:07:02

oby wszystkie wskazujące znaki były szczęśliwe! rany...jeden cykl to ja miałam taki "chory" że miałam wszystkie objawy...począwszy od bolących sutków po mdłości i........nic....... oby ostatni raz mój cykl był bezproduktywny :) Kinga - trzymam kciukasy :)

i znowu jest problem:((((

09/12/06 13:22:37

Ach to czekanie jest okropne... przyjdzie - nie przyjdzie :) Obyśmy jak najkrócej tak wyczekiwały a potem.... dopiero po min 9 miesiacach :):) A propos badania szyjki.... gdzieś wyczytałam, że jest miękka i nisko - to tak jak podczas badania drugą ręką dotykasz ust, a twarda i wysoko - jak wtedy, gdy dotykasz czubka nosa - fajne porównanie ale ja z niego skorzystała i powiem, że czuć różnicę :):):):)