pęcherzyk na sutku

16/12/07 10:24:50

Karmię piersią roczne dziecko, dziecko ma 6 zębów i chyba będą wychodzić następne wiec czasem mnie ugryzie, dzisiaj na sutku pojawił mi się taki przezroczysty pęcherzyk. Co to może być?Czy możliwe że zrobiło mi się to od ugryzienia przez dziecko?Jest to troche boloące.

wydzielina z pochwy u 5 miesięcznej dziewczynki

16/04/07 23:10:35

Parę tygodni temu zauważyłam u córki wodnistą wydzielinę wypływającą z pochwy.Dwóch pediatrów stwierdziło że to mocz wpada do pochwy i że jest to normalne.I nie mam się czym przejmować.Ale dla mnie wpadanie moczu do pochwy nie jest stanem normalnym,wydaje mi sie że córka może mieć stan zapalny.Tym bardziej że od porodu ciągnie się on za mną.W końcu lekarz zrobił mi posiew z kanału szyjki i wyszło że mam paciorkowca z grupy B.Martwię się że może córka zaraziła się nim lub jakąś inną bakterią ode mnie i stąd ta wydzielina.Brałam też kilka tyg. temu antybiotyk- amoksycilina dawkę 2000 dziennie,karmię piersią i że może córka ma grzybicę.Wczoraj zauważyłam na zewnątrz pochwy u córki jakby czerwone plamki z białą obwódką.Co Pan o tym sądzi?

Do dr Sławka - przedwczesne skurcze!

03/11/06 20:48:15

Ja też od 27t.c. miałam skurcze i to dość częste,po pobycie w szpitalu dostałam leki:no-spę,aspargin.Potem trafiłam tam jeszcze w 32t.c. szyjka mi skróciła w ciągu m-ca o 8mm.Zakazano mi jakiejkolwiek aktywności,miałam dużo leżeć i wypoczywać,nie dźwigać,nie przemęczać się tylko leżeć.Było zagrożenie przedwczesnym porodem.Teraz zaczął się 39t.c. a ja jeszcze nie urodziłam,a więc IRMA dużo leż i odpoczywaj,a będzie ok.

??

23/10/06 22:21:56

Też miałam krwaienie z nosa na początku ciąży, w końcu poszłam do laryngologa, przypalił mi naczynko w nosie i skączyło się krwawienie.

ILE ZELAZA???

20/10/06 20:15:03

37 t.c. Od 3 m-ca ciąży biorę witaminy Prenatal Classic tam jest 60 mg żelaza. Jednak już pod koniec 7 m-cy popsuła mi się morfologia tj. spadły czerwone krwinki i hemoglobina. Po pobycie w szpitalu dostałam dodatkowo do brania ascofer (żelazo) 2x1, potem 2x2, a od 8 m-ca zmieniono mi na Tardyferon 2x1 (czyli dodatkowo biorę 160 mg żelaza bo jedna tabletka ma 80 mg). Lekarz wiedział, że biore witaminy ale pomimo tego kazał przyjmować dodatkowe żelazo i rzeczywiście w tym miesiący w końcu moja morfologia wygląda ok. Tak, więc myślę że nie masz czym sie przejmować.