Trzecie dziecko (lub więcej) czy tylko dla odważnych?

01/03/18 12:46:54

Hej u nas ok. mały jest kochany.. grzeczniutki chociaż ostatnio wylądowaliśmy w szpitalu bo miaL zapalenie płuc :cry: .Wcześniej nic mu nie było a w nocy jak się obudził na karmienie to już miał gorączkę i katar i zaczynał mu się kaszel. Masakra teraz już w domciu i jest ok. Podsumowując ten czas kiedy już jesteśmy w 5 to nie mogę narzekać. Starsze dzieci zakochane w maluszku F. nie boi się absolutnie - w przeciwieństwie do nie - go nosić wyjmować z kołyski czy łóżeczka. M. bawi się z nim dużo - zresztą oboje z nim szaleją na macie. Kiedy ich widzi aż kwiczy z radości. Łobuz na spokojnie teraz w szpitalu na sali ze mną była dziewczyna , która 2 lata się starała i po CLO zaszła w ciążę bliźniaczą :) będzie dobrze - musi być chociaż wiem ,że to wkurzające takie czekanie :)

Trzecie dziecko (lub więcej) czy tylko dla odważnych?

12/12/17 23:04:24

Hej w czwartek wieczorem odeszła mi część wód , zadzwoniłąm do ciotki pielęgniarki co robić - kazała się spakować i przyjechać i nie jeść bo w razie cc lepiej być na czczo ( akurat byłam sama w domu z małą a mąż był w Poznaniu), zadzwoniłam żeby mąż wrócił do domu, koło 21.30 pojechaliśmy do szpitala. Skurczy brak . wody się sączą. całą noc w szpitalu ktg co godzine skurczy brak. W piątek 1 września po obchodzie lekarzy ordynator mnie zbadał i pyta 3 razy czy chcę i zgadzam się na wywołanie porodu bo ten pęcherz pęknięty od wczoraj ...myślę sobie , że jak się nie zgodzę to mnie tu zostawią pod obserwacją i będę czekać Bóg wie ile aż samo się ruszy i jeszcze crp może urosnąć i zamiast 3 dni będę tu 2 tygodnie . Zgadzam się na wywołanie i tak od godz. 10 trafiam na porodówkę i czekam dostaję kroplówki i leżę pod Ktg . Mężuś się zjawia - ja umieram z głodu ( nie dodałam ze od czwartku od około 18 nic nie jadłam i mi zakazali jeść w razie co )chcę Go wysłać po batonika po kryjomu ale mi nie pozwalają :) położna co 2h sprawdza rozwarcie i postęp porodu. Szału nie ma po 5,5 godzinach kroplówki skurcze są już kur...wsko bolące w skali poziom 200 ale rozwarcie się nie rusza non stop 2 cm . Wszyscy już mnie wtedy wkur... na tej porodówce. byłam głodna i bolało a oni mi nawet nie pozwolili pić tylko mały łyczek wody . Położna zrezygnowana mówi, ze zadzwoni po lekarza żeby przyszedł bo nic się nie dzieje. taaa przylazło dwóch , zbadali i popatrzyli i każdy ma inne zdanie. jeden mówi, że jak kroplówka zleci to koniec, chyba, że samo ruszy dalej. Drugi mówi, ze będziemy podawać następne. ewentualnie cc. Wreszcie poszli a ja taka wkur.. mówię do położnej , że ma mnie odłączyć od ktg chociaż na 5 min bo chcę pochodzić bo już mnie wścieklizna bierze i zaczęło boleć tak, ze nie mogę wyrobić. na co ona ok tylko cie sprawdzę . Chyba z tej mojej wściekłości ruszyło bo jak o 16.20 mnie zbadała to już były 4 cm rozwarcia a o 18.25 malutki już był na świecie. nic nie pękłam i mnie nie nacinali. więc śmigałam już wszędzie następnego dnia. Nawet nie wiecie jak bardzo mi smakowały 2 małe kromeczki chleba z dżemem morelowym bo po powrocie na salę poporodową po 21.00 pozwolono mi jeść.

Trzecie dziecko (lub więcej) czy tylko dla odważnych?

23/11/17 19:06:23

Wiesz, lekarze nie zawsze są w stanie na 100% określić wagę dziecka u mnie pomylili się za każdym razem. moja bratowa urodziła synka o wadze 2600. Młody jest zdrowy , aktualnie ma 7 lat szybko nadrobił wagę - karmiony piersią do roku czasu :)

Trzecie dziecko (lub więcej) czy tylko dla odważnych?

02/11/17 15:17:05

HALO!!! no więc 1 września urodził się Nasz Franuś :) ważył 3180 i mierzył 54 cm dostał 10 pkt:) troszkę mnie nie było ale troszkę zamieszania było w domu i trzeba było wypracować sobie rytm dnia. i jeszcze 2 tygodnie po porodzie miałam zapalenie oskrzeli :(( karmię młodego piersią czasami tylko dostaje butlę z Bebiko... ale to baardzo bardzo rzadko może z raz w tygodniu lub dwa. Dzieciaki w szkole , zajęcia dodatkowe wybrane :)

Trzecie dziecko (lub więcej) czy tylko dla odważnych?

05/08/17 09:37:08

Łobuz uda się uda :) Bedziesz się niedługo nam tu chwaliła II kreskami :) :D :D Ja wczoraj byłam u gina młody waży już 2700 :) aczkolwiek tak się kręcił , że ciężko było go dokładnie pomierzyć. Akurat na usg miał otwarte oczka i widziałam jak mrugał :D :D :D Jest nadal główką na dole więc jak waga nie będzie kosmiczna to sn :) Olo kupiłam wczoraj książkę do Religii i Niemieckiego i ćwiczenia i płaciłam za te 3 szt 89 zł :shock: :shock: dobrze, że resztę książek nasza szkoła zapewnia. Teraz czekam na telefon z księgarni bo nie było książek dla Młodej. Mają mi zamówić i dadzą znać. Moja kosmetyczka urodzi w grudniu córeczkę :)