Krzywienie główki raz w prawo raz w lewo od 3 m-cy. Pomocy!

22/03/16 00:23:48

hej. Syn zaczął chodzić w zasadzie 1,5 tyg. przed ukończeniem 18 miesiąca życia. W zasadzie o czasie zaczął chodzić:) tylko czekał do ostatniej chwili:P Jak skończył rok zaczął chodzić przy meblach, ale faktycznie chodzić już sam zaczął od niedawna. U nas na pewno nie przez to trzymanie główki tylko przez to, że cały czas miał słaby brzuch. W zasadzie od urodzenia miał obniżone napięcie mięśniowe tułowia, więc od początku miał trudności z rozpoczęciem siadania, czworakowania. Byłam z nim u fizjoterapeuty, aby go obejrzał i tylko to potwierdził. Dlatego musisz czekać tym bardziej, że dziecko ma czas do uk. 18 miesiąca życia. Co do krzywienia to w zasadzie tego nie widziałam. Ciągle zmieniał pozycję, bo próbował chodzić, a to się czołgał, czworakował itp., cały czas praktycznie w ruchu, więc nie widziałam u niego tego krzywienia. Teraz nieraz jak idzie i traci troszkę równowagę, to widzę, że skrzywi głowę, ale nie wiem z czego to wynika. Czy to wpływ siły ciężkości żeby złapać tą równowagę, czy czasem ucieka w tą asymetrię nawykowo. Generalnie nie chodzi cały czas z przechyloną w jedną stronę głową, ani tak nie siedzi. Czasem skrzywi głowę, ale nie widzę żeby to długo trwało, więc naprawdę ciężko mi stwierdzić. Moja mama sama mówiła ostatnio, że nie widzi żeby krzywił, więc może i jest to prawda, no ale też z nim bardzo często nie przebywa. Zobaczymy jak teraz będzie chodził. Na razie to jeszcze chodzi dość ślamazarnie i szeroko. Jak już będzie chodził płynnie to będzie łatwiej zobaczyć ewentualną asymetrię. Musimy trzymać kciuki za nasze pociechy, żeby jak najszybciej mieć pewność że to się skończyło. Zobaczysz z czasem będzie lepiej, no ale na wszystko trzeba zaczekać... Pozdrawiam.

Krzywienie główki raz w prawo raz w lewo od 3 m-cy. Pomocy!

09/03/16 23:37:41

Hej. Co słychać u twojej Pociechy iwonaooooo?

Krzywienie główki raz w prawo raz w lewo od 3 m-cy. Pomocy!

22/01/16 17:01:12

Dobrze, będę spoglądała. Wiem, co czujesz, bo jeszcze do listopada zeszłego roku przeżywałam tak samo. Właśnie od tej II połowy listopada jakby mniej to zauważam u małego. Zresztą jak on przybiera inne pozy, to faktycznie nie rzuca się to w oczy. Teraz jest troszkę lżej (syn ma 16 m-cy), no ale to jeszcze nie jest tak, jak być powinno. Życzę ci dużo siły, musimy to przetrwać!

Krzywienie główki raz w prawo raz w lewo od 3 m-cy. Pomocy!

12/01/16 00:00:00

Witam! Przepraszam, nie wchodziłam dłuższy czas na tą stronę. U nas, gdy syn skończył 14 miesiąc życia, widzę małą poprawę (obecnie ma prawie 16 miesięcy). Faktycznie dłuższe są te okresy, gdzie nie krzywi główki. Natomiast jak krzywi główkę, to czas trwania takiego stanu się nie zmienił i trwa tak jak wcześniej, czyli tak ok. 1,5 - 2 tyg. Jak na razie zauważyłam, że to przekrzywienie główki jest mniejsze niż było. Niekiedy zdarzyło się tak, że w czasie krzywienia główki znajomi, którzy nie wiedzieli o tym od nas, nawet tego nie zauważyli u synka. Generalnie jednak jest tak, że my to widzimy. Mały tomografię miał robioną, gdy miał skończone 13 miesięcy, bo tak wypadła akurat wizyta. Podczas badania syn nie był uśpiony, musiałam jego główkę przez ok. 30 sekund mocno przytrzymać, żeby się nie poruszyła. Wynik wyszedł prawidłowy. Wcale też nie przebywałam z synem w szpitalu żeby zrobić takie badanie. Umówiłam się z neurologiem, który pracował akurat w szpitalu, że przyjedziemy do niego na dyżur. Weszliśmy na izbę przyjęć, zszedł do nas neurolog, który wystawił wtedy skierowanie. Potem poszliśmy na badanie i za jakieś pół godziny znów wróciliśmy na izbę przyjęć, żeby wynik obejrzał neurolog. A usg przezciemiączkowe synek miał robione przed ukończeniem pół roku. Zresztą syn miał małe ciemiączko, dlatego prewencyjnie zlecono wykonanie takiego usg, zanim by zarosło.

Krzywienie główki raz w prawo raz w lewo od 3 m-cy. Pomocy!

23/11/15 23:20:09

Przepraszam, że dopiero odp. Od ok. 6 miesiąca życia, gdy mały zaczął krzywić główkę na obie strony, ćwiczyliśmy raz, czasem 2 razy w tyg. z rehabilitantką i codziennie sami metodą ndt. My ćwiczyliśmy z nim nie tylko dlatego, że krzywił główkę, ale miał też obniżone napięcie mięśniowe. Dlatego żeby nie był opóźniony ruchowo w stosunku do rówieśników, ćwiczymy do tej pory metodą ndt. Czasem raz w tyg. z rehabilitantką czasem w ogóle nie jedziemy. Jak już wcześniej wspomniałam nie ćwiczymy wtedy krzywienia główki. W zasadzie teraz rehabilitantka ćwiczy małemu stopki żeby zapobiec na przyszłość koślawieniu. Lekarz powiedział że można synka, ale niekoniecznie, stymulować, ale to odnosiło się do jego napięcia mięśniowego. Mi to wystarczyło i nie dopytywałam o rehabilitację główki. Podejrzewam jednak że jeśli byłby na to jakiś złoty środek to by o tym powiedział. Zresztą w artykułach by też opisali jak niwelować krzywienie główki, a tymczasem piszą że trzeba czekać aż samo minie w określonym przedziale wiekowym. W zasadzie nie wiem co tobie doradzić. Nam kiedyś też mówiono, że ta metoda, którą ćwiczycie, najlepsza jest na klasyczną asymetrię. Wtedy też jeszcze myślałam, że to klasyczna asymetria i byłam na takich zajęciach 3 razy. Jak w domu ćwiczyliśmy, mały nie chciał. Zaczął mi głową rzucać do tyłu z nerwów (wcześniej tego nie robił), stał się bardziej nerwowy. To nam szkodziło bardziej niż pomagało, dlatego zrezygnowałam. Potem kontynuowaliśmy ndt. U nas jeśli chodzi o rozwój ruchowy dziecka, ndt się sprawdziło, a na główkę w przypadku łagodnego napadowego kręczu podejrzewam nie ma złotego środka, ale to moja opinia.