Mamy i przyszłe mamy z Bełchatowa

14/12/13 10:03:56

<spam/Xezbeth>

Mamy i przyszłe mamy z Bełchatowa

10/12/13 19:11:30

kaskaL też mam czasem wrażenie, że wcześniej urodzę :D chociaż wolałabym, żeby mała urodziła się już po nowym roku. Jak znajdę chwilkę czasu po porodzie to postaram się coś tam opisać jak było :)

Mamy i przyszłe mamy z Bełchatowa

08/12/13 17:36:48

Termin mam na 9 stycznia, czyli jeszcze miesiąc mi został :)

Mamy i przyszłe mamy z Bełchatowa

02/12/13 20:07:19

Oto lista rzeczy, które należy zabrać ze sobą do szpitala, dostałam ją w szkole rodzenia. MAMA: szlafrok, 2 koszule bawełniane (rozpinane lub z otworami na piersi), obuwie gumowe lub plastikowe, skarpety, podkłady poporodowe (3 opakowania, ja zamówiłam canpola, podobno absorgyn i bella mamma zbijają się), papier toaletowy, ręczniki (w tym 1 do toalety krocza), kosmetyki osobiste + tantum rosa (zalecają też wziąć spryskiwacz do spryskiwania krocza przy każdym korzystaniu z toalety), osłonki laktacyjne + stanik dla kobiety karmiącej, podkład na łóżko 100/80 cm. (faktycznie nigdzie takich nie można znaleźć, ja zamówiłam seni soft 90/60 cm.), czopki glicerolowe też zalecają zakupić, bo podobno nie dają w szpitalu, a ułatwiają wypróżnianie po porodzie :) NOWORODEK: kaftaniki, body lub koszulki, pampersy (1 paczka), becik cienki (ja mam grubszy, nie będę specjalnie do szpitala kupowała cienkiego), czapeczka, skarpetki, rękawiczki, chusteczki nawilżane, krem Bepanthen, pieluchy tetrowe (niby nie trzeba, ale ja wezmę z 3 sztuki, myślę, że się przydadzą). TATA: koszulka bawełniana, wygodne spodnie, klapki gumowe lub plastikowe, 2 pięciozłotówki na zakup ubrania ochronnego, 3 butelki wody niegazowanej dla mamy.

Mamy i przyszłe mamy z Bełchatowa

20/11/13 12:26:08

Jakby nie było to odpłatność za zajęcia pobierana jest już na pierwszym spotkaniu, także trochę niesprawiedliwe by to było jeśli z powodu wcześniejszego porodu nie dostalibyśmy certyfikatu :)