Ciasto Leśny Mech

16/10/14 19:45:20

pasia251 ja Cię bardzo proszę weź cyknij zdjęcie i zamieść jak będziesz robić to ciasto! Dobre jest? Normalnie jakoś nie mogę sobie wyobrazić ciasta ze szpinakiem i zanim podejmę próbę, niech bym zobaczyła jak to ma wyglądać :)

Czym zająć dzieciaki?

14/10/14 14:42:39

Hmmm, ciężko coś doradzić, ale chyba poszukałabym jakiś kolegów/koleżanek. Może zapisać do ośrodka kultury na jakieś zajęcia? choćby po to, aby poznali inne dzieci. Fajne są zajecia z robotyki, taniec, zajęcia z rękodzieła czy fotografia. Jeśli chodzi o syna, to w tym wieku trzeba się bardziej dopasować do jego zainteresowań. Może jeśli mieszkacie teraz na wsi zechce się oderwać od komputera żeby zająć się uprawą czegoś? Przy okazji pomoże Wam, a sam będzie miał satysfakcję, że robi coś pożytecznego. Potem tylko go chwalić i doceniać, a kto wie może sprzeda, to coś co wyhodował na targu. Ja z pewnością pomyślałabym o dołożeniu jakiś obowiązków (ale bez przesady), żeby nie miał tak dużo wolnego czasu, bo jak się nudzi to będzie grać albo oglądać tv. Jeśli córka lubi zwierzęta, to może mogłaby hodować np. króliki? Słodkie zwierzaki, niekłopotliwe, ale obowiązkowo trzeba pamiętać o karmieniu. Wszystkie koleżanki będą lubić do Niej przychodzić choćby po to żeby zobaczyć je zobaczyć, to może pomóc w nawiązaniu przyjaźni. Z bardziej wyskokowych pomysłów: jazda na jakimś czterokołowcu z napędem?

Nauka gry na gitarze

14/10/14 14:28:32

Ja jestem za graniem na jakimkolwiek instrumencie. Muzyka bardzo rozwija i nie tylko pod względem muzycznym. Nauczyciela nie podpowiem, to musisz bardziej lokalnie, zobacz w ośrodku kultury lub w szkole muzycznej blisko domu, w tych miejscach łatwiej podpytasz, kto jest dobry. Dla mnie istotne znaczenie ma to, aby zajęcia nie były za daleko od domu, a szczyt luksusu to zajęcia w domu, kiedy nie musisz dowozić dziecka. Oszczędność czasu i wygoda, ale niestety zwykle drożej.

Ubiór dziecka do szkoły?

14/10/14 14:22:38

U mojego syna w gimnazjum standardowy strój to biała koszula (długi rękaw), gimnazjalny polar i ciemne spodnie, moga być jeansy, ale nie podarte ;), jeden dzień mają dowolny strój, ale bez wygłupów. Z początku spory wydatek i nie byłam zbyt szczęśliwa, ale teraz mój syn stwierdził, ze to nawet wygodniej, bo przeciera oczy rano, myje się i nie ma problemów z wyborem stroju, zakłada "standard" i leci na przystanek :)

Codzienne pogaduszki mam, których dzieci chodzą do szkoły :)

11/09/14 22:50:32

Bedzie świetne pamiątkowe zdjęcie :) Chyba troszkę onieśmielona była.