Smierc jednego z blizniakow

23/08/14 12:37:20

Witam, mam pytanie do mam, które straciły jedno z bliźniąt. Strata zapewne boli tak samo w każdym tygodniu ciąży, jak strata przy porodzie. Jak pomóc mamie w takiej sytuacji, w jaki sposób ją wspierać? Nie wiem jak się zachować, a bardzo chciałabym móc coś zrobić, być podporą w tak trudnej chwili.

krostki na twarzy, szyi

20/09/13 10:59:10

Tak, wiem że ją coś uczula, tylko problem polega na tym, że nie wiem co. Jeśli chodzi o to mleko, które jej teraz podaje, wydaje mi się że jest lepiej. Tzn. wysypka się nie powiększa, ale niestety dalej istnieje. Jeśli chodzi o alergie w mojej rodzinie, ani ja, ani mąż nigdy alergikami nie byliśmy.

krostki na twarzy, szyi

15/09/13 10:47:46

Racja, nie powinnam wprowadzać na własną rękę nowego mleka, ale już głupieje od tego wszystkiego. Następną wizytę mam dopiero za 1,5 miesiąca, więc póki co kupie ten Eufamil 0-lac i zobaczę jak będzie wyglądać sytuacja. Największe mam opory przez wprowadzeniem diety jak dla 4-miesięcznego dziecka, bo moja córcia ma już rok, więc już wiele rzeczy ma w swoim jadłospisie. Jeśli nie zejdzie jej wysypka po wprowadzeniu tego mleka to wtedy będę myśleć. A każdym razie dzięki za odpowiedź :)

krostki na twarzy, szyi

14/09/13 12:50:39

Witam, mam pewien problem właśnie z chrostkami na policzkach. Może opowiem całą historie od początku :) Moją córcię karmiłam piersią przez 6 miesięcy. Miała kolki, zaparcia przez pierwsze 3 miesiące. Właściwie nikt nie umiał mi wytłumaczyć dlaczego ona tak płacze,ale z czasem jej przeszło. Czasami dostawała uczulenie właśnie na policzkach albo na pleckach. Lekarze zawsze mi mówili, że ja coś zjadłam. Potem pojawiła się diagnoza że to uczulenie na białko mleka krowiego. Zrobiliśmy badania i okazało się ze żadnego takiego uczulenia nie ma, więc lekarze kazali mi podawać, jak już skończyłam karmić piersią, normalne mleko np. NAN Pro 2. Cały czas chrostki na twarzy się utrzymują. Czasem są bardziej widocznie czasem mniej. Ale poza tym jest raczej zdrowym dzieckiem. Również lekarka stwierdziła, że może mieć AZS, ale żadnych wytycznych nie dostaliśmy. Między czasie, gdy miała około 7 miesiącu zaczęła oddawać zielone stolce. Byliśmy z tym u lekarza i powiedziano nam, że wszystko w porządku, ale skierowanie do gastrologa otrzymaliśmy. Udało nam się dostać do gastrologa dopiero gdy miała 11 miesięcy. Gastrolog stwierdziła, że ma NIETOLERANCJE LAKTOZY. Kazała wprowadzić drastyczną dietę tzn. jak dla 4 miesięcznego dziecka i dawać mleko Enfamil 0-lac. Nie wiem teraz czy mam się zastosować do jej zaleceń, czy to wszystko po prostu jest wyssane z palca. Nadmienię że ta lekarka była bardzo nie miła i nie chciała mi wytłumaczyć powodu dlaczego tak uważa. Nie mieliśmy żadnych badań w tym kierunku i nigdy nikt nam u nas nic takiego nie podejrzewał. Moja córcia nie przesypia nocy, budzi się z płaczem, ale tak dzieje się odkąd wychodzą jej ząbki. Wcześniej spała dobrze. Gdy skończyła rok spróbowałam dać jej Nestle ior. Dostała ogromnej wysypki na plecach. Teraz podaje jej Nestle NAN pro 3 i jest lepiej, ale wysypka nie zniknęła całkowicie. Ciągle utrzymują się chrosty na twarzy i suche placki na łokciach, kolanach i na nóżkach. Pomóżcie, co robić!!

Czy można rozepchać żołądek niemowlaka?

22/02/13 10:25:22

Dzięki, trochę mnie uspokoiłaś :) przy najbliższej wizycie na pewno zapytam się lekarza :)