Nie trzymanie głowki w 4 miesiacu życia.

26/11/12 11:20:43

Witaj Etii :) moim zdaniem dobrze zdać się na matczyną intuicję i - jeśli coś Cię niepokoi - skonsultować swoje rozterki ze specjalistą. My tutaj możemy sobie tylko gdybać, a lekarz obejrzy dzieciaczka na żywo i wyda fachową opinię. Nie wydaje mi się jednak, żeby stymulowanie w postaci podawania palców do podciągania było dobrym rozwiązaniem. Tego się nie robi, takie rzeczy to tylko u lekarza ewentualnie. Pozdrawiam serdecznie :D

Brak wysokiego podporu u 8 miesięczniaka.

19/10/12 16:31:22

Witam po dłużej nieobecności :) Co Błażejowi udało się przez ten czas osiągnąć? Bardzo wiele: synek zaczyna raczkować :!: Jeszcze zdarza mu się pełzać, ale już raczej jest przewaga czworaków. Jestem z Niego baaardzo dumna :lol: Pani Elu, czy mam wrzucić filmik żeby Pani oceniła jego pracę? Czy po prostu cieszyć się jego rozwojem? :lol: Pozdrawiam

Brak wysokiego podporu u 8 miesięczniaka.

25/09/12 08:08:14

Jeszcze a propos ustawienia głowy... Rehabilitant chyba powinien to wychwycić gdyby coś było nie tak? Czy ja to mogę sama jakoś sprawdzić? Pozdrawiam serdecznie :papa:

Brak wysokiego podporu u 8 miesięczniaka.

24/09/12 19:14:20

Mam jeszcze pytanie co do tego siedzenia prosto. Błażej nie garbi się, nie robi typowego żółwika, tylko zgina się, jakby to ująć, w pasie. Cały. Czy to źle, czy to znaczy, że jeszcze nie jest gotowy do siedzenia? Jak pani myśli czy jest jakaś szansa na czworakowanie u niego :?:

Brak wysokiego podporu u 8 miesięczniaka.

24/09/12 11:35:56

Pani Elu! Jesteśmy po 4 spotkaniach z rehabilitantem. Po 3 Błażejek zaczął siadać :shock: Nie siedzi perfekcyjnie, ale co ważne zaczął asekurować się rączkami przed upadkiem :) Niestety nie raczkuje, ale pełzanie wygląda już zupełnie inaczej :lol: Tylko teraz nie wiem czy mam się cieszyć z tego siadania czy nie, bo na pani stronie wyczytałam, że najpierw powinno być raczkowanie, tak? No to może teraz kilka słów jak synek siada. Może uda mi się wrzucić filmik. Otóż ma dwa sposoby. 1. udaje mu się przybrać czworaki i z nich siada - tzn. dupka na bok i potem pomaga sobie rączkami (i to chyba jest prawidłowe?) 2. ale przeważnie siada z leżenia na brzuchu. Podnosi się na łokciu a potem pomaga sobie rączkami aż siądzie. Generalnie mam wrażenie, że bardziej podoba mu się samo siadanie, niż siedzenie - siedzi dosłownie parę chwil :wink: Ostatnio zaczął też wspinać się na meble. Najpierw na kolanka, a ostatnio już nawet chce wstawać :shock: Co mam robić, zlikwidować te meble na których może się podciąga? Pozdrawiam serdecznie :kla: :cmo: