LUTEINA

27/04/12 08:57:36

Dziewczyny byłam wczoraj na tym badaniu, to chyba jednak nie była kolposkopia, bo lekarz nie oglądał nic przez urządzenie optyczne. Od razu zabrał się do pobierania :( Masakra. Czekalam na swoją kolejkę ponad godzinę przez co dodatkowo się stresowałam. A samo badanie było bardzo nieprzyjemne :( niestety dostałam po nim też krwawienia, które mam do teraz. Oby szybko sie skończyło. Pobrano mi wycinek z szyjki macicy i wyskrobiny z kanału szyjki. Dostałam też zastrzyk ze znieczuleniem gdzieś tam w środku i tabletkę przeciwbólową. Ale ból był i to spory :( niestety. Mam teraz czekać na wyniki przez 2 tygodnie. Trzymajcie kciuki, żeby to było coś mało kłopotliwego. Anikia trzymam kciuki, żebyś nie musiała tak długo czekać. I powodzonka!

LUTEINA

25/04/12 09:15:19

martynkaWWY świetny moment na @ :) jak to jest, że często przychodzi w nieodpowiednim momencie. Ja jutro idę na kolposkopię. Mam stresa :roll: ale jakoś muszę przez to przejść. Trudno. Dzisiaj mam 34 dzień cyklu a @ nadal nie ma. Mam tylko nadzieję, że nie dostanę jej do jutra, bo wtedy będę musiała przełożyć badanie i znowu wszystko się przeciągnie.

LUTEINA

16/04/12 09:08:40

U mnie sprawa wygląda tak. Byłam ze swoimi wynikami u endokrynologa. jeżeli chodzi o niskie ft4 powiedziała, że na razie nie będziemy się tym przejmować. To jej zdaniem mały problem. Sprawa druga - na podstawie podwyższonego androstendionu, wysokiego DHEA stwierdziła tak jak gin, że te zaburzenia hormonalne biorą się z nadnerczy. Podejrzewa przerost nadnerczy. Ale by to potwierdzić musiałabym zrobić dodatkowe testy. A ponieważ one sa czasochłonne itd będę musiała położyć się na oddział szpitala. Póki co miejsca są dopiero na październik. Ale pani doktor obiecała, że postara się wcisnąć mnie jakoś poza kolejką. Mam czekać na jej telefon, ale może w maju się uda. fajnie by było. Z jednej strony trochę mnie to zniecheca, ale z drugiej cieszę się, że ktoś chce mi pomóc. Jeżeli to następny krok do ciąży... Niestety powiedziała, że na przerost nadnerczy pomagają najlepiej leki antykoncepcyjne, ale skoro chcę zajść w ciążę to będzie problem... Sprawa trzecia nerki - czekam na usg nerek i wtedy zobaczymy skąd moje złe wyniki moczu. Sprawa czwarta: zostałam skierowana na oddział ginekologiczny z podejrzeniem dysplazji szyjki macicy. Generalnie chodzi o to, że wyszła mi zła cytologia i trzeba sprawdzić co tam się dzieje. Na skierowaniu nie jest to napsiane, ale wydaje mi się, że chodzi o wspomnianą wcześniej kolposkopię. Udało zapisać się na to badanie pomijając szpital. Badanie mam w czwartek 26 kwietnia :( trochę się stresuję bo kazali mi wziąć ketonal, żeby złagodzić ból. A wynik dopiero za jakieś 14 -21 dni.

LUTEINA

11/04/12 12:00:53

Macie racje dziewczyny wiem :) ale ciężko jakoś się mobilizować. W każdym razie dzisiaj spowrotem zaczynam swój maraton. Po odstawieniu teg gynalginu całego plamienia prawie ustały. Ale nie wiem czy go brać dalej czy nie. A co tam u Was?

LUTEINA

10/04/12 10:49:10

Ehh ja już mam dość. Normalnie gdzie się nie ruszę tam coś nie tak. Zaczęłam brać ten lek, który przepisał mi gin - gynalgin. Po nim mam dziwne plamienia, takie jak przed miesiączką. Ale mają brązowy kolor. Tylko, że to jest mój 19 dzień cyklu. Także nie powinno być okresu, a plamienie jest coraz większe. Także muszę używać podpasek. Czytałam w internecie, że czasem plamienia wystepują po ginalginie. Ale w końcu przerwałam branie leku, bo leciało tego coraz więcej. Próbuję zarejestrować się do mojego lekarza, ale narazie bezskutecznie. A tymczasem kolejna koleżanka z pracy zaszła w ciążę :( Ehh smutno mi. anikia coś mówil o kolposkopii, ale powiedział, że dopiero jak na następnej cytologii wyjdzie to samo co teraz - zrobimy to badanie. Szczerze mówiąc jestem trochę przestraszona, bo wydaje mi się, że już kiedyś u innego lekarza miałam podobny wynik. Próbuję odzyskać tamtą cytologię, ale papierka do ręki nie dostałam, więc nie wiem co tam wyszło. Męczy mnie to dochodzenie co jest nie tak. Jeszcze czeka mnie usg nerek, nadnerczy i kolsultacja z endokrynologiem co do tarczycy. HELP!!!