Wypoczynkowy po wychowawczym - NAUCZYCIEL

04/02/12 19:05:25

Urlop będzie sie należał ale tylko za 4 m-ce (wrzesień, październik, listopad, grudzień)

PUSTE JAJO PLODOWE---co dalej>?????pomocy!!!

04/11/11 21:18:30

Ja byłam dziś na kontroli u ginekologa który robił mi zabieg. Dla lekarzy takie sytuacje są na porządku dziennym, nie podchodzą do takiej straty jak do czegość szczególnego. Dziś mi powiedział że ta ciąża od samego początku skazana była na stratę (puste jajo plodowe). Jak to ujął to tak naprawdę nic tam nie było. Wg niego na 100 kobiet które zachodzą w ciąże ok 60 % urodzi dzieci. Pocieszające jest w tej sytuacji to że starać można się już po 1 miesiączce. [quote="basia sz":1nxd6nyp]Dostała od pn 6 tabletek poronnych i nic zero krwawienia i dzisiaj zabieg eh:(
W szpitalu w którym ja leżałam podano tylko 4 (2 do połknięcia,po 6 h 2 dopochowo) po 4 h zabieg po 3 h po zabiegu do domu. A zaczęłam krwawić kilka godzin przed podaniem tabletek.

PUSTE JAJO PLODOWE---co dalej>?????pomocy!!!

03/11/11 17:37:01

Niech zrobi powtórkę HCG beta po 48 h. To badanie dużo mówi, jeśli beta nie będzie przyrastać to znaczy że ciąża się nie rozwija. Ja miałam robione prywatnie w pon i środę (badanie - po 43 zł). W czwartek i sobotę powtarzali w szpitalu jeszcze raz nie sugerowali sie wynikami które przywiozłam z sobą do szpitala + dodatkowo w czwartek i sobotę po tych wynikach USG,dopiero po tym zdecydowali sie na zabieg. W niedzielę o północy zaczęli podawć leki przygotowujące do zabiegu.

Becikowe a miejsce zamieszkania

01/11/11 15:19:26

Ojciec dziecko może dostać becikowe, załatwisz to w swoim mieście. Matka oświadcza że nie brała tego świadczenia Z tytułu urodzenia się żywego dziecka przysługuje jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka w wysokości 1000 zł na jedno dziecko. Przyznanie prawa do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka nie jest uzależnione od kryterium dochodowego. Świadczenie to, podobnie jak wszystkie świadczenia rodzinne jest wolne od podatku dochodowego. Zapomoga przysługuje: 1. matce lub ojcu dziecka; 2. opiekunowi prawnemu dziecka; 3. opiekunowi faktycznemu dziecka (oznacza to osobę faktycznie opiekującą się dzieckiem, jeżeli wystąpiła z wnioskiem do sądu rodzinnego o przysposobienie dziecka). Wniosek o wypłatę jednorazowej zapomogi należy złożyć w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka. W przypadku gdy wniosek dotyczy dziecka objętego opieką prawną, opieką faktyczną albo dziecka przysposobionego wniosek składa się w terminie 12 miesięcy od dnia objęcia dziecka opieką albo przysposobienia, nie później niż do ukończenia przez dziecko 18-go roku życia. Wniosek złożony po terminie organ właściwy pozostawia bez rozpoznania. Przy składaniu wniosku niezbędne są m.in.: dokument stwierdzający tożsamość wnioskodawcy i skrócony odpis aktu urodzenia dziecka (aby do wniosku mogły zostać dołączone uwierzytelnione kopie tych dokumentów, konieczne jest okazanie oryginałów) oraz pisemne oświadczenie, że na dziecko nie została już pobrana jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka (np. przez drugiego z rodziców). Bliższe informacje na temat wymaganych dokumentów można uzyskać w jednostce zajmującej się wypłatą świadczeń rodzinnych w gminie zamieszkania wnioskodawcy.

Czy to poronienie?

29/10/11 17:57:51

[quote="stefanka25":32kzx2sg] bylam w takim szoku ze nikomu nie powiedzialam nawet lekarzowi pomyslalam ze sobie to wmowilam az jak bylam w ciazy pozniej to lejkarz mnie podejrzliwie pytal czy aby napewno w ciazy nie bylam kilka razy pytal.
ja ten mialam taką sytaucję miesiączka mi się spóźniała, ale w tamtym czasie nie robiło to na mnie większego wrażenia bo cykle mialam bardzo nieregularne nawet do 50 dni, po jakimś czasie dostałam miesiączkę ale zdecydowanie bardziej obfitą i zdarzały sie skrzepy poszłam po tym do ginekologa i na badaniu spytałam czy mogłam być w ciąży i poronić. Przyznał że jest to mozliwe, jednak on po badaniu nie jest w stanie tego stwierdzić.