******* MAJÓWKI 2012**********

26/03/13 10:19:16

Cherry oddzielam żółtko od białka i tylko z żółtka robię jajeczniczkę. Lili nie jest uczulona na białko ale myślę że jest jeszcze za mała by jeść całe jajko. Całe jajo podam jej jak skończy rok a wiec już niedługo :) Biorę jeden garnek wlewam do niego wody trochę i gotuję ją, do niego wkłądam drugi mniejszy i daje troszkę masła (z dużym %tłuszczu), na to wlewam żółtko i mieszam jak zwykłą jajeczniczkę. Dodaję jej czasem pokrojony w kostkę chlebek do tego i mieszam- bardzo lubi. Z tym spaniem to różnie bywa. Po całym dniu mam ochotę wieczorem sobie usiąść i coś dla siebie porobić. Poczytać, film obejrzeć, pogadać z kimś dorosłym więc nie kładę się na tyle wcześnie spać by codziennie się wysypiać. Muszę tez mieć trochę "dorosłego" życia :)

******* MAJÓWKI 2012**********

25/03/13 11:44:31

U nas lęk minął dość szybko. Zresztą ja od małego próbowałam uczyć Lilę by umiała się zająć sama sobą.... A co je? hmmm wszystko co tylko dostanie. Apetyt ma za dwoje. Robię jej jajeczniczkę z żółtek na parze, bułkę lub chleb z masłem (takim dobrym z wysoką zawartością tłuszczów), makaron, ziemniaki, kaszę, ryż, owoce, warzywa (oprócz selera i pomidora). Gotowane mięsko przeróżne, rybki gotowane, zupy te co akurat na obiad gotuję ale takie "odchudzone" dla dziecka. Jogurty naturalne jej miksuję z owocami (kupuję czasem mrożone), albo kleik ryżowy z owocami jej gotuję. Zazwyczaj sama gotuję, czasem kupię słoiczek. Mleko je nadal tak samo jak jadła... co 3 godz! mimo że w międzyczasie wcina obiad, deser, 2 śniadanie, kolację itd Robię jej mleko 4 łyżki i kaszkę 2 łyżki i tak wcina 4-5 razy na dobe... z torbami mnie puści :) W nocy śpi ładnie. Zazwyczaj od 19 do 5 rano bez przerwy. Czasem od 18 do 6. Ale zazwyczaj wstaje równo o 5:05 :) Z tym staraniem to jeszcze jeszcze, póki co wszystko jest w fazie planowania :)

******* MAJÓWKI 2012**********

24/03/13 07:02:39

Spokojnie spokojnie :) póki co są tylko rozmowy o rodzeństwie dla Lili. Cherry moja Lili własnie była po owulce "robiona". Długo po jak by nie patrzył :) I starania nie było, jeden raz i siup tyle że z utrzymaniem ciąży u mnie jest problem :( Moja już chodzi :) całkiem sama Lęk separacyjny też minął. Sama pójdzie do drugiego pokoju i się czymś zabawi. Już nie muszę być obok. No chyba że ktoś obcy przyjdzie to wtedy nie płaczę ale musi być u mnie na rękach :)

******* MAJÓWKI 2012**********

22/03/13 09:05:59

Hej :) pamięta mnie tu ktoś jeszcze? :) Chciałam się pochwalić że w planach kolejny dzidziuś... już się nie mogę doczekać! tylko jak to zrobić by znów córcia była :) podpowiedzcie :) Będzie to drugie i ostatnie, później zamykam fabrykę dzieciów :) Pozdrawiam wszyskie majóweczki :*

Chudnij z głową

18/01/13 14:28:35

Ja wyliczyłam sobie że powinnam jeść 1600-1800 kalorii i tak jadłam i w ciągu 8 tyg schudłam 10 kg bez większych wyrzeczeń. Jadłam wszystko (oprócz słodyczy, ziemniaków, chleba białego). Po ponownym wyliczeniu teraz by sukcesywnie chudnąć powinnam jeść 1200-1350 kalorii. Niebawem zaczynamy drugą turą :)