Angelika-Andżelika

04/10/11 15:34:55

Pan Michał Wiśniewski ma oprócz obywatelstwa niemieckiego, polskie. Pierwsze miał/ma polskie i teoretycznie w Polsce powinien być traktowany tylko i wyłącznie jako obywatel Polski. I nie powinien mieć jakichś ulg w przypadku nadawania imion dziecku, tylko dlatego, że ma także obywatelstwo niemieckie. Gdyby był tylko obywatelem Niemiec to co innego. I właśnie na jego przykładzie widać, że są równi i równiejsi, wątpię by przeciętnemu Polakowi-szarakowi zarejestrowano syna pod imieniem Xavier a nie Ksawery.

Angelika-Andżelika

29/09/11 11:55:08

Zasady zasadami, ale wszystko tak naprawdę zależy od wiedzy i dobrej woli urzędnika... Jeśli matka i ojciec dziecka mają obywatelstwo polskie, to teoretycznie powinni nadać mu imię, zakorzenione/utrwalone w języku polskim. Jeśli wybierają imię zagraniczne a jest jego polski odpowiednik, to powinni wybrać ten drugi. Ale jeśli się upierają na zagraniczne i urzędnik na nie pozwala, to teoretycznie powinno się zachowywać oryginalną pisownię, chociaż niektórzy upierają się na spolszczanie na siłę. Przykłady: Andrzelika, Andżelika, Brajan, Dżesika. Tak samo powinno być, jeśli jedno z rodziców lub nawet obydwoje, oprócz obywatelstwa polskiego ma/mają i inne. W Polsce są traktowani jak tylko i wyłącznie Polacy. Co innego jest, jak tylko jedno z nich jest Polakiem. Wtedy można nadawać także w Polsce, imiona jakie się chce. Ale teoria teorią, a praktyka bywa różna. Np. Kasia Figura ma męża Amerykanina i ma 2 córki: -Koko Claire (Coco) -Kaszmir Amber (Kashmir) I teoretycznie jest wszystko ok. Ale np. Wiśniewski Michał i jego 2 polskie żony nadali dzieciom: -Xavier Michał - teoretycznie nie powinno być na literę X, tylko Ksawery -Fabienne Marta -Etiennette Anna -Vivienne Vienna - nie ma chyba nawet takiego imienia jak Vienna, oznacza ono Wiedeń Robert Leszczyński nadał córce imię Vesna, a Magda Modra Mia Chanel itd. itp. Ogólnie trzeba stwierdzić, że są równi i równiejsi wśród rodziców, i ludzie i ludziska wśród urzędników. Jednemu zarejestrują np. Svenię, Xenię, Jessicę, Michelle, Denisa, Chanel, Chantal, Calineczkę! itd. itp. bez ŻADNYCH PROBLEMÓW. A innemu będą robić problemy przy Kubie (samodzielne imię), Natanie, Natanielu, Angelice, Nel, Ince itd. itp. Czasem trzeba się procesować, np. para chciała dać córce imię Mariela od zagranicznego Mariel, urzędnik się upierał, że nie, ale rodzice sprawę wygrali.

Jakie wasze zdanie?

29/09/11 11:21:33

Mnie się bardzo podobają Emilia, Amelia i ...Nadia. Z tych imion będę wybierać, jeśli urodzi mi się córeczka. To, że popularne to nic, zanim ja dziecko urodzę, może już wyjdą z mody ;) Milena - imię samo w sobie ładne, delikatne, ale źle mi się kojarzy więc ja bym tak nie dała. Inne wersje tych imion to: Emila - nieraz funkcjonujące jako odrębne imię Amalia Nadzieja

ŚMIESZNE POŁĄCZENIA!!!!!!!!!

29/09/11 11:13:15

Nie wiem jakie imiona tych osób, ale nazwiska obciachowy były: Jajecznica Zimnawoda Bolibrzuch Zmarlak (prawdziwe nazwisko) - Violetta Arlak-aktorka - żona wójta z Rancza Kokoszka Stodup Fiut Fiutek Ruchała Ogryzek Acha i jeszcze znam faceta który nazywa się Konrad Jerzak vel Dobosz. Jerzak vel Dobosz to jest jedno nazwisko, a nie podwójne. Ma tysiące problemów w urzędach i nigdy już nie dyktuje nikomu, tylko podaje dowód by sobie spisali.

ŚMIESZNE POŁĄCZENIA!!!!!!!!!

29/09/11 11:11:12

Nie wiem jakie imiona tych osób, ale nazwiska obciachowy były: Jajecznica Zimnawoda Bolibrzuch Zmarlak (prawdziwe nazwisko) - Violetta Arlak-aktorka - żona wójta z Rancza Kokoszka Stodup Fiut Fiutek Ruchała Ogryzek