Siostra Laury

05/04/11 13:47:37

Lidia- super! Tak kobieco. A Lidka tak zadziornie, też świetnie! I bardzo pasuje do Laury :)

Mamy dzieci XXL łączmy się!

15/03/11 11:46:17

To niech nie je, zapasu ma jeszcze sporo. Wobec szczupłych dzieci (a nawet chudych) stosuje się tą zasadę, że jak nie chce jeść, to się go nie zmusza. Organizm dzieci jest bardzo mądry. Nie zje obiadu, to zje podwieczorek, a jak nie, to kolację, a jak nie to śniadaie. W końcu zje. A nawet jak cały dzień się będzie głodzić, to nic się nie stanie! O ile pije (wodę najlepiej) oczywiście.

Mamy dzieci XXL łączmy się!

15/03/11 10:11:04

scarlet- to nie powinno być niezdrowych rzeczy w domu po prostu. WIem, że za mała by z nią porozmawiać, ale można zlikwidować niezdrowe rzeczy, a zamiast tego dać jej do wyboru różne zdrowe, kolorowe jedzonko. Uważam, ze nie wolno dawać dziecku słodyczy, jeśli wcześniej nie zje pełnowartościowego posiłku.

Mamy dzieci XXL łączmy się!

14/03/11 22:28:57

Scarlet- to rzeczywiście kiepsko się żywi Mała.. a nie myślałaś by odstawić cycka? Ja moje dziewczynki do roku karmiłam. Moje obie dziewczynki jedzą dużo owoców i warzyw. Ciemne pieczywo (jasne rzadko), jesli jedzą słodycze to domowe, najczęsciej budynie, albo razowe muffinki. Jakiś czas temu Zosia w ogóle nie chciała warzyw jeść. Ale porozmawiałam z nią, zrobiłyśmy planszę ze zdrowym jedzeniem, w formie zabawy wyjaśniłam jej dlaczego należy się zdrowo odżywiać. Sami też dajemy dziewczynkom przykład- gotujemy lekko, zdrowo, smacznie i kolorowo :) Myślę, że to jedyne co możemy zrobić dla naszych dzieci- zdrowo je odżywiać i pokazać im, że zdrowy styl życia jest fajny, a nie jest negatywnym przymusem.. a do tego ostatnio z Zosią się gimnastykujemy ;) tzn bawimy się w gimnastykę- raz ona wymyśla ćwiczenie, raz ja. Po pierwsze to super zabawa, po drugie jak pogoda nie dopisuje to może poszaleć w domu, po trzecie od małego kojarzy sobie ćwiczenia z czymś wesołym i przyjemnym.

Mamy dzieci XXL łączmy się!

14/03/11 11:11:37

calineczka- wyglada proporconalnie. Ale w porównaniu do dziewczynek w jej wieku, które często są baaardzo szczuplutkie, to wyglada właśnie na dużą. Ale taka jej uroda. Jej wygląd pasuje do jej charakteru :) scarlet- a ja się Tobie nie dziwię, że się niepokoisz. Siatka centylowa i tak jest bardzo szeroka i dzieci na najwyższym (jak moja Z.) i najniższym jest bardzo mało. A dzieci,które są poza siatką to zdecydownaie jest malutko.. i jest to sygnał, by się temu przyjrzeć. Choć podejrzewam, że wszystko jest w porządku. Ale zawsze lepiej być nadopiekuńczym, niż coś przegapić.