Wrześniówki 2011 :)

27/11/11 16:03:26

Patrycja - Mój synek też miał straszny katar, który przeszkadzał mu w oddychaniu (czasami aż kaszlał) a nawet w jedzeniu. Najgorszy był zawsze nad ranem. W końcu po 2 tygodniach ciągłego kataru, zdecydowałam się pójść do lekarza. Przepisała mi Fenistil, witaminę C (wszystko w kropelkach i doustne), sól fizjologiczna, FRIDA i odciągać co godzinę. Do tego jeszcze olejek Olbas, którego kilka kropelek wlewam na wacik i kładę na grzejnik (wtedy w pokoju unosi się woń mięty, na pewno pomaga w oddychaniu). Po 3 dniach stosowania już było widać efekty. Teraz po katarze ani śladu. Kaktus - mój synek wypija po 90 ml mleka, natomiast dwa razy dziennie 120 ml. Do tego przepajam go herbatką z kopru włoskiego Hippa (pije tylko 50 ml czasami i tego nie wypije). Posiłki ma co 3 godziny w dzień, w nocy tylko i wyłącznie wtedy kiedy się przebudzi. A coraz częściej bywa tak, że w ogóle się nie budzi. Jeżeli chodzi o forum prywatne to dziękuję, że pamiętałyście o mnie, pomimo tego, że udzielam się rzadko.

Wrześniówki 2011 :)

19/11/11 15:59:41

aneta007zd - napisz proszę jak wyglądają pleśniawki ?? Słuchajcie, czy to możliwe, że w 2 miesiącu życia zaczyna wychodzić ząbek ?? Zauważyłam u synka ostatnio, że dziąsełko na dole ma czerwone i lekko spuchnięte a przez nie wybija się jakaś mała biała plamka.... We wtorek mam szczepienie więc zapytam lekarza. Dziwne troszkę i jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

Wrześniówki 2011 :)

16/11/11 17:45:00

a-wro - my zakupiliśmy termometr bezdotykowy MEDISANA i jak na razie jesteśmy zadowoleni. Mierzyliśmy temperaturę nim już kilkanaście razy (przy tym sprawdzaliśmy elektronicznym) i nie było pomyłki. Osobiście, poleciłabym go innym. http://allegro.pl/termometr-bezdotykowy ... 93726.html

Wrześniówki 2011 :)

11/11/11 15:57:00

Dziewczyny, napiszcie ile daje się księdzu teraz na chrzciny. Nie chciałabym walnąć gafy. Wiadomo, że ksiądz powie co łaska, ale wiecie jak to jest. Wiadome jest też, że w każdej parafi jest inaczej.... Co potrzebne jest do chrztu, jakie zaświadczenia muszę zanieść? Czy chrzestni muszą coś dostarczyć?

Wrześniówki 2011 :)

09/11/11 12:30:09

aneta007zd - Anetka, już lecę z odpowiedzią. Mój synek ma też straszny katar, którego w nosku w ogóle nie widać. Zalega gdzieś indziej. Cały czas zakraplałam nosek solą fizjologiczną i ściągałam. Ale nic nie dawało. Katar cały czas powracał. Bywało tak, że w nocy zaczynał kaszleć tak go męczył a także podczas jedzenia. Gorączki w ogóle nie było. Widząc, że nic nie pomaga sól fizjologiczna a mały się dalej męczy, wybraliśmy się w końcu wczoraj do lekarza. Lekarz zbadał, choróbstwo wykluczył. Stwierdził, że może to być na tle alergicznym. Przepisał kropelki do nosa (Nasivin), kropelki doustne (Fenistil) oraz witaminę C (Ascorgem). Podaję 3 razy dziennie. Po jednym dniu dawkowania, z małego zlatuje jak nie wiem. Mam nadzieję, że uda się zwalczyć w końcu ten cholerny katar. Dodatkowo kazał zakraplać solą fizjologiczną i ściągać oraz smarować pod noskiem maścią majerankową. Aha, ważne jest także to, jaki kolor ma wydzielina. Bo jeżeli przezroczysty - to wszystko ok. Ale jeżeli jest to kolor zielonkawy to nie dobrze.