pierwszy miesiąc ciąży, a kąpiel w basenach termalnych

25/08/11 16:21:58

skoro w ciąży nie są zalecane kąpiele w gorącej wodzie i w ogóle długie "moczenie się", to byłabym ostrozna z wodami termalnymi

rozpieszczone niemowle?

18/08/11 21:56:26

Po prostu ma potrzebę bycia blisko Ciebie - jakim cudem miałoby to być rozpieszczeniem? Bardzo dobrze, że poświęcasz jej dużo czasu, w końcu to jeszcze malutkie dziecko. Możesz stopniowo (powoli) przyzwyczajać ją do innych osób, bo skoro do tej pory tylko Ty się zajmowałaś córeczką, to normalne, że tylko przy Tobie czuje się bezpieczna. A co do wózka - może lepiej kupić chustę lub nosidło ergonomiczne skoro mała jest taka "przytulaśna"? :) Miałabyś wtedy wolne ręce i mogłabyś coś robić, a jednocześnie mała miałaby zaspokojoną potrzebę bliskości.

dni płodne

27/07/11 16:13:43

Żeby dokładnie wiedzieć kiedy nastąpiła owulacja musiałabyś mieć codzienny monitoring/usg ;) A same dni płodne wyznacza się na podstawie pomiarów temperatury i obserwacji śluzu - wyliczenia kalkulatorkami to rosyjska ruletka, zwłaszcza jeśli masz cykle o sporych wahaniach długości

wyprawka z kosmetyków dla noworodka

19/07/11 14:15:55

Myślę, że na sam początek wystarczy krem na odparzenia i jakiś żel do kąpieli. Jeśli okaże się, że dziecku przesusza sie skóra, to wtedy można dokupić jakąś oliwkę i raz na jakiś czas dodawać do kąpieli (albo po kąpieli posmarować przesuszone miejsca). Warto wpierw kupić małe próbki kosmetyków (i jednej firmy), bo nie wiadomo czy nie będą one maleństwa uczulać (ja kupiłam z serii Babydream w Rossmannie).

naturalne pieluszkowanie

15/06/11 11:13:05

My mamy już kupiony cały zestaw pieluch wielorazowych - teraz tylko czekam aż mała trochę podrośnie, by zacząć pieluchowanie :) Sporo czytałam na ten temat i dla Nas jest to naprawdę dobre wyjście.