ILE WAŻĄ WASZE FASOLECZKI ... ?

12/01/09 10:17:26

O, widzisz, Agusia, to zupełnie tak jak mój wielkolud. Już się martwiłam, bo większość dzieci takich dużych, a mój taki mały, ale to w końcu norma, nie wszystkie dzieci muszą ważyć 4 kg przy porodzie.

ILE WAŻĄ WASZE FASOLECZKI ... ?

07/01/09 10:40:03

Początek 37 tygodnia - 2535. Wielkoludem nie jest, ale może łatwiej go urodzę dzięki temu.

WROCŁAW-gdzie rodzić?

10/12/08 15:36:40

Mam pytanie. Chcę rodzić na Kamieńskiego lub na Brochowie, więc postanowiłam zobaczyć oba szpitale i ostatecznie zdecydować. I okazuje się, że w teorii można "zwiedzić" porodówki, na stronach internetowych oba szpitale "serdecznie zapraszają", ale w praktyce nie udało mi się na razie wejść ani na Kamieńskiego, ani na Brochów. Na Kamieńskiego dzwoniłam wcześniej, czy mogę przyjść obejrzeć, położna mi powiedziała, że nie ma sensu przychodzić, bo wszyscy i wszystko zajęte, że mam dzwonić "po południu", albo "jutro", to się zobaczy. A na Brochowie przez telefon powiedziała mi babka, że spokojnie mogę przyjeżdżać, bo wszystkie sale do porodów rodzinnych są wolne, więc umówiliśmy się z mężem, pojechaliśmy na ten Brochów i na dole w informacji kazali nam jeszcze raz na porodówkę zadzwonić i spytać, czy można wejść. No i już nie można było wejść, bo niby nagle wszystko zajęte i żeby zadzwonić za pół godziny. Oczywiście za pół godziny dalej było zajęte i powiedzieli, żebym zadzwoniła po 18. Kurczę, ja rozumiem, że ciężko przewidzieć, czy sale będą wolne czy nie, ale z drugiej strony nie mieszkam pod samym szpitalem, żeby co pięć minut tam jeździć i dzwonić z dołu na piętro, czy mogę wejść. Naiwnie myślałam, że wystarczy, jak zadzwonię pół godziny wcześniej z domu, ale jak widać, to nie gwarantuje, że mnie wpuszczą. Czy to tak zawsze wygląda, czy miałam pecha po prostu?

bóle pleców

08/12/08 11:21:19

Dziewczyny, chodzę na ćwiczenia dla kobiet w ciąży, które prowadzi fizjoterapeuta, też go pytałam o te bóle. Wytłumaczył mi, że to rosnąca macica uciska na mięśnie, a te z kolei uciskają na nerwy i takie bóle mogą się zdarzać. Czasem może jedna z nóg od tego zdrętwieć, ma się wrażenie, jakby nie było w niej czucia. Najlepiej delikatnie to rozruszać, pokręcić biodrami, poruszać nogą, żeby mięsień zmienił położenie i przestał uciskać nerw.

FT4 i TSH - nowe wyniki

24/11/08 14:21:35

http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=5440 Już jest na forum wątek tarczycowy