wada wzroku a porod

12/07/07 11:24:54

Witam! Ja mam wade -9,5 na obu oczach i zmiany zwyrodnieniowe i degeneracyjne na obwodzie siatkówki. Moja pani okulistka która prowadzi mnie od wielu lat zakwalifikowała mnie do cesarskiego ciecia. Natomiast w szpitalu w mojej miejscowosci nie uznali tej decyzji bo opinia musi byc od okulisty posiadającego drugi stopien specjalizacji ( moja pani okulistka ma tylko pierwszy stopien). No wiec poszłam do specjalisty. Ta pani doktor potwierdziła zmiany i zaleciła skrócenie 2 etapu porodu- czyli poród kleszczowy albo vacum. Na to to ja sie nie chciałam zgodzic bo poród kleszczowy moze miec bardzo niekorzystne konsekwencje dla dziecka, zresztą dla mnie mogło to tez sie zle skonczyc. Walczyłam o cesarke, było ciezko ale sie udało.

prosze o interpretacje wyników usg

12/07/07 11:09:54

Dziekuje wszystkim za odpowiedz. Uspokoiło mnie to. Wielkie dzieki

prosze o interpretacje wyników usg

11/07/07 21:30:00

Witam Doktorze! Według ostatniej miesiączki jestem w 35+ 3 tygodniu ciąży. Miałam wykonane badanie usg i otrzymałam nastepujący opis BPD 90 mm- 34+5 t.c FL 67mm 34+1 t.c Fhr+R+łozysko ściana przednia II. AFi prawidłowe. Czy te wyniki są prawidłowe.? Niepokoi mnie roznica wieku ciąży wyliczona wg ostatniej miesiączki a wyliczona przez aparat usg. serdecznie pozdrawiam.

******** S I E R P N I Ó W E C Z K I *********

19/03/07 16:43:36

Czesc Dziewczyny! Ja do tej pory przytyłam 3,5 kg, wczesniej nie tyłam a teraz nadrabiam. Czytałam wasze posty i widze ze dzisiaj wiekszosc was jest w nienajlepszym humorze a ja wręcz przeciwnie. Nareszcie mam kilka dni urlopu wiec spedzam cały czas z moim kochanym mężusiem. Planujemy remoncik domu wiec poszlismy popatrzec jakie są tapety. Niektóre są super ale najsłodsze są te do pokoju dzidzi. Co do wózka to ja juz go mam bo dostałam od mojej kuzynki jak wiele innych potrzebnych przy dzidzi akcesoriów. A teraz bede piekła francuskie ciasteczka dla mnie, mężusia i oczywiście dzidzi.

******** S I E R P N I Ó W E C Z K I *********

18/03/07 19:20:27

Mam jeszcze do Was pytanie. Czy zdarzają sie Wam krwawienia z nosa? Bo mi ostatnio ciekła z nasa krew a wcześniej mi sie to nie zdarzało.