Pory karmienia

26/04/08 09:30:30

ja karmie identycznie:-) tylko Helenka ma juz 11miesięcy. Ona lubi zupki, które jej gotuję.Daję jej też całe żółtko do mleka. Próbuję zainteresować ją twarożkiem lub ryżem np.z jabłkiem, ale to na nic. Lubi też obiadki Gerbera, ale nie daję jej tego zbyt często.Raczej stosuję to jako urozmaicenie diety.Wolę sama ugotować, mam warzywa, mięsko ze wsi i wiem czym karmię. Jestem trochę w kropce, ponieważ ona już powinna jeść więcej innych posiłków niż mleko. Oczywiście, że nie trzymam się tępo poradników,bo byłoby to głupie, jednak trzeba na czymś bazować,bo bycie dobrą mamą wcale nie jest takie proste:-) Jeśli masz jakiś pomysł na pyszne danie dla maluszka, to chętnie skorzystam i poproszę:-)

Pory karmienia

24/04/08 16:18:18

To prawda duzo czytam i wybieram dla siebie i dziecka to co najkorzystniejsze. Wyznaję zasadę, że należy się radzić , czytać i słuchać co ludzie mają do powiedzenia ale swój rozumim mieć i nigoko nie małpować. Zarówno lekarze jak i poradniki często głoszą piramidalne bzdury. Chętnie sięgam do opinii matek, empiria jest cennym źródłem wiedzy. Ale tu, na tym forum nic chyba się nie dowiem. Karmienie zarówno dziecka jak i dorosłego człowieka jest trudną sztuką, ale najważniejszą w moim przekonaniu. Jak jesz tak żyjesz.Ważne są nawyki zywieniowe itd... A stare chińskie przysłowie mówi " jeśli nie znasz choroby ojca swego, napewno zła dieta jest jej matką" dzieki, że ktoś wogóle zainteresował się tym postem pozdrawiam Jola

Pory karmienia

16/04/08 21:10:34

Dziewczyny jakie pory karmienia mają Wasze niemowlaczki? Ja mam 11 mies. dziewczynkę i zgodnie z poradnikami powinna: 3 razy dostawać mleko i 2 razy jarzynki, oraz powinnam już nie karmić ją nocą. NIE WIEM jak to zorganizować.Karmię ją co 4 godz. 8 rano -MLEKO 12 w południe MLEKO 16 OBJADEK warzywa z mięskiem 20 MLEKO 24 MLEKO z jajkiem lub zamiennie kaszka jeśli zlikwiduję ostatnie karmienie i zamienie jeden posiłek na bezmleczny, wówczas MLEKO dostanie tylko 2 razy i 2 razy inne produkty.Jeśli natomiast bedę chciała wcisnąć jej 3 mleko to dnia mi zabraknie, bo w nocy przecież już ma być niekarmiona. CZY TO NIE ZA MAŁO? Jak jest u Was? Podpowiedzcie coś proszę..

Podawanie żółtka

14/02/08 13:13:13

witam, może ktoś wie jak najlepiej przygotować dziecku żółtko kurze? Wiem, że żółtko traci najmniej wartości przy jak najmniejszej obróbce termicznej, ale obawiam się np.salmonelli. Do tej pory gotowałam jajo na twardo i miksowałam w zupce, ale chciałabym podawać dziecku żółtko w mleku (czyli musi mieć konsystencję płynną) i nie wiem czy to bezpieczne. Jak Wy robicie drogie mamy?

alergia skórna na wodę

31/05/07 11:54:00

wiem napewno, że to na wodę bo przerabiam ten temat już wiele lat.Poza tym nie wszędzie woda jest taka sama i nie zawsze mam reakcję.NIestety woda w moim domu jest paskudna i żadne filtry nie pomagają.Zawsze przy zaostrzeniach brałam Zyrtec, teraz nie mogę. Po porodzie też nie będę mogła bo leki p/histaminowe przenikają do mleka matki i tak koło się zamyka.Trzeba się męczyć? Szukam sposobu, może ktoś ma podobny problem i znalazł. We wtorek idę do alergologa, ale wątpię czy usłyszę coś więcej niż już wiem.