antybiotyk (miejscowo- do oka)

20/05/10 18:35:10

Witam, antybiotyki powinniśmy stosować co najmniej 5 dni. Optymalne leczenie trwa 7 do 10 dni i powinno być skracane tylko w uzasadnionych przypadkach. Leczenie trwa po ustąpieniu objawów dlatego, że w ten sposób minimalizuje się ryzyko powstawania szczepów bakterii opornych na dany antybiotyk. Dlatego nie powinno się ani zmniejszać dawki ani przerywać leczenia wcześniej. Większość zapaleń spojówek wywołanych jest wirusami i te zapalenia najczęściej przechodzą same po kilku dniach, jednak nawet w tych przypadkach podaje się często antybiotyk, z obawy przed nadkażeniem i przede wszystkim dlatego, że nie da się po objawach odróżnić wirusowych zapaleń spojówek od bakteryjnych czy niektórych grzybiczych.

ARYTMIA

16/05/10 22:51:26

Rozumiem. Jest pewna dozwolona tolerancja na odstępstwa w rytmie bicia serca i częstości oddechów w czasie snu, związane jest to z dobowym rytmem działania autonomicznego układu nerwowego. W dzień przeważa część współczulna, w nocy zaś część przywspółczulna. U dziecka nauka regulacji dopiero się zaczęła, dlatego pewne odstępstwa od norm są fizjologią. Tylko żeby postawić taki wniosek trzeba posłuchać konkretnego serca :) A tak z ciekawości zapytam - ile trwają te nocne "bezdechy" córki? Próbowałaś ze stoperem zmierzyć? Prędkość bicia serca jest inna w czasie wdechu a inna w czasie wydechu (szczególnie u dzieci), co również może fałszywie prowadzić na trop arytmii. Te wszystkie wątpliwości na pewno rozwieje specjalista. Nie znam przeszłości zdrowotnej Twojej córki ani jej nie widziałem, ale to co piszesz sugeruje, że możesz spać spokojnie.

Interpretacja wyników ( cholesterol HDL, LDL)

16/05/10 22:29:39

Przy konstruowaniu diety trzeba zawsze pamiętać o bilansowaniu tłuszczów, węglowodanów i białek, z uwzględnieniem ich jakości i dostępności biologicznej (czyli ile rzeczywiście jesteśmy w stanie przyswoić składników z danego produktu). No i dieta musi być mniej więcej spersonalizowana, dostosowana indywidualnie, dlatego warto zasięgnąć rady dobrego dietetyka. Czosnek jest zazwyczaj zalecany w ilości 1-2 ząbki, jeśli chcemy osiągnąć działanie lecznicze, pytanie tylko co konkretnie chciałabyś leczyć u siebie czosnkiem? Warto nadmienić, że redukcja podaży ryb do niewielkich ilości jest złym pomysłem jeśli nie zwiększamy spożycia kwasów tłuszczowych wielonienasyconych (przede wszystkim omega-3) w innych postaciach. Kwasy omega-3 (głównie ALA, EPA, DHA) są jedynym składnikiem diety z udowodnionym naukowo działaniem zmniejszającym ryzyko powstania choroby niedokrwiennej serca i nadciśnienia tętniczego. Dlatego warto jeść ryby (łosoś, tuńczyk, makrela i inne) lub chociaż zażywać kapsułki z kwasami omega-3. Astarte: cholesterol masz podwyższony, przy nienajgorszym stosunku LDL do HDL, powinien się znormalizować po usunięciu pęcherzyka żółciowego, widzę że masz zabieg w planach :) I pamiętaj o normalizacji diety, eliminacja tłuszczy zwierzęcych nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem ponieważ wraz z odstawieniem mięs przestajemy dostarczać pełnowartościowe i łatwo dostępne białka i mikroelementy, które czasami trudno zastąpić "zieleniną".

Do p. doktora: Czy ja mam w sobie tyle wirusów?

16/05/10 21:58:25

[quote="Astarte":2n168fgp]dla pełniejszego obrazu przydałby Ci się jeszcze wynik ft3, ft4 i USG tarczycy
Brak objawów i poziom TSH w granicach normy daje absolutnie pełny obraz, nie ma potrzeby oznaczania poziomu wolnych hormonów tarczycy czy oglądania jej w USG, nie przyniosłoby to żadnych nowych przydatnych informacji. :)

Ciąża po cesarce

16/05/10 01:13:57

[quote="calineczkaa":3f2bntb7]gdy leżę na plecach na twardszym podłożu i dźwignę ręce nad głowę i udźwignę troszeczkę biodra to boli mnie w górnych kręgach w okolicach łopatek,na tyle mocno że nie potrafię leżeć dłużej niż kilka sek w tej pozycji,czy to jest spowodowane złym podaniem zzo ?
Nic takiego nie mieści się w powikłaniach znieczulenia zewnątrzoponowego. A czy ten ból pojawia się również gdy nie przeniesiesz rąk nad głowę?
ale czy plemniki przeżyły te 5 dni?
Mogły przeżyć, jeśli miały dużo szczęścia to mogły przeżyć.
czy po takiej niedalekiej cesarce można rodzić normalnie?
Nie jest to zalecane. W zasadzie w ogóle nie jest zalecane zachodzenie w ciążę w czasie krótszym niż rok od ostatniego porodu. Poród naturalny po cesarskim cięciu jest całkowicie możliwy, zazwyczaj mówi się, że bezpieczeństwo dają dwa lata przerwy między porodami, ale tak naprawdę wszystko zależy od grubości, rozciągliwości, rozległości i umiejscowienia blizny na macicy. Wszystko to oceniamy sobie w USG. Tyle zmiennych czyni poród naturalny po cesarskim cięciu sprawą indywidualną. :)