Czy są ciężarówki z Ostrowa, Pleszewa, Kalisza i okolic???

12/07/11 22:14:15

[quote="fiorka":1aensilg]Co dzieje sie z dzieckiem po samym porodzie? Najpierw klada na piersi mamy i jest karmienie, od razu zabieraja, czy mzoe na chwile poloza, potem waza, mierza itp i przynosza jeszcze na sali porodowej do mamy?
Żądaj, żeby zaraz po urodzeniu położyli Ci dziecko na piersiach, a jak je już odśluzują to odrazu do cyca, przytulić, podać pierś. Obojętnie. Często jest tak, że kładą dziecko gdzieś z boku i płacze. Ja to pamiętam, co prawda na kaliskiej porodówce, ale w innych szpitalach też tak jest. Bliska mi osoba rodziła w szpitalu, miała swoją piżamę. W sumie gdzieś czytałam, że noworodka nie trzeba kąpać kilka dni po porodzie, 2 czy 3 dni a może i więcej, nie wiem dokładnie. One mają jakąś błonkę, która działa odżywczo na skórę niemowlaka. Nie wiem ile w tym prawdy, ale po moim drugim porodzie właśnie tak było - dziecko było kąpane na moje życzenie i to tylko raz, bo córka urodziła się z długimi włoskami i tak jakoś odpychały mnie skrzepy krwi we włoskach.

KĄCIK MIRENOWICZEK ;)

07/07/11 21:22:32

[quote="Madzia_21":38u89c9b] Właśnie,czasami się zastanawiam po co mi taka "super ochrona"skoro kompletnie nie mam ochoty na seks...
Miałam tak samo po jakimś czasie stosowania tabletek dwufazowych, przy minipigułce nie było tego problemu.

KĄCIK MIRENOWICZEK ;)

07/07/11 11:03:03

[quote="Madzia_21":126yiy8j]Kilka dni temu dostałam @.Taką "normalną",na ogół były to tylko plamienia.Na szczęście już się kończy.Ale coś mnie zastanawia.Kilkakrotnie zauważyłam coś co wyglądało jak złuszczona tkanka,błonka(nawet nie wiem jak to opisać :roll: ).Czy któraś z Was też takie "coś"zauważyła?Czy to "normalne"?
Chyba o tym samym pisałam jakiś czas temu, też miałam coś podobnego. [quote="Madzia_21":126yiy8j]Nie mogę już edytować... Jak u Was z ochotą na przytulanki?Bo u mnie kiepsko,czyżby to wina mireny...?
Tak. Antykoncepcja działa aż za dobrze, chroni przed ciążą i chroni przed seksem :lol: Ja się chciałam z Wami podzielić odczuciami "post mirenowymi". Mianowicie - zmieniła mi się długość cykli - wcześniej był to okres 26-29dni, teraz 24-31 (na podstawie 3 ostatnich cykli po odstawieniu mireny). Miesiączki są tragiczne - przed Mireną miała normalne krwawienia, 3-4 dni + plamienie 1dzień, teraz mam cholernie obfite krwawienia około 3dni + plamienie jakiś tydzień. Nigdy wcześniej się tak nie działo, nawet po odstawieniu tabletek. Wszystko wygląda na to, że to "dzięki" mirenie mam teraz takie cykle a nie inne. A jeszcze chciałam się zapytać, bo nie wiem czy to prawda - Mirena nie pozwala się zagnieździć zapłodnionej komórce jajowej, w rezultacie czego zostaje ona wydalona z organizmu. To prawda? Czy zapobiega zupełnie zapłodnieniu. W sumie już nie planuję stosowania żadnej hormonalnej antykoncepcji, a już na pewno nie Mireny, ale ciekawi mnie ta informacja.

Czy są ciężarówki z Ostrowa, Pleszewa, Kalisza i okolic???

07/07/11 10:55:10

[quote="penelopa":2i34wkiq] i co wazne jedna dowolna osoba moze byc podczas porodu bez zadnych oplat
Tak jest już parę ładnych lat, więc żadna nowość. [quote="penelopa":2i34wkiq]a co do personelv to wiadomo ze tam pracuja tylko ludzie i kazdy moze miec gorszy dzien.
Gorszy dzień nie usprawiedliwia nikogo, kto obraża i poniża, traktuje jak śmiecia i lekceważy. Personel w kaliskim szpitalu jest wulgarny, nie pomaga i co tu dużo pisać- chamski. A jeśli się wybiera taką, a nie inną profesję to się trzeba liczyć z tym, że widok rodzącej kobiety do przyjemnych nie należy. I wybierając pracę gdziekolwiek, gdzie ma się kontakt z ludźmi, trzeba się liczyć z tym, że gorszych dni powinno być jak najmniej.

wybor termometru i od kiedy miezyc temp

21/05/11 15:56:58

Podnoszę - możecie podać konkretne modele termometrów jakie posiadacie? Waham się między Microlife 1622 , 16c2 , inec mt 128 , bezrtęciowy GERATHERM classic a zwykły rtęciowy.