chromatyna plemnikowa (scsa, fragmentacja)

25/05/09 16:30:13

Żeby maluchy zdrowo rosły okrąglutkie :)

Czerwcówki 2009!!!!

19/05/09 14:13:22

obriZ tym autyzmem to nie jest tak do końca, odchodzi się od poglądu, że to przez szczepionki, wykryto geny na chromosomie 5, i taki trend obowiązuje teraz :roll: ale fakt jest taki, że dużo tych dzieciaków się naoglądałam których rodzice mówili że zmiany w zachowaniu zaobserwowali po szczepieniu (łączonym MMR chyba)- może zbieg okoliczności, może i ta rtęć :?: fakt jet taki że nie chcę mojego własnego dziecia widzieć w takim stanie. Strasznie się cykam szczepień i jestem rozdarta, bo tu meningokoki, pneumokoki, rota wirusy i inne- równie niebezpieczne powikłania, a z drugiej strony powikłania po szczepieniach... :? jak się nie odwrócisz tam du... z tyłu. Sabika tobie też całkiem nieźle idzie, podziwiam zwłaszcza że będziesz studiować z malutką i egzamin na wrzesień ciężko się uczyć z małym dzieckiem na ręku. Ale jak zdążyłam się zorientować masz niespożyte zapasy energii. joasia1974 może się jeszcze mała przekręci, siostrze fiknęło dziecko parę dni przed porodem- tylko z położenia główkowego na pośladkowe. Uwierzyć nie mogła i się na izbie przyjęć pokłóciła z lekarzem (głupia mu nawrzucała że się nie zna :D ) A jak mała się kręci to fajnie że w dzień, mój się wierci w nocy- mój A mi mówił bo mnie to mało co budzi. Tak się zastanawiam nad tym pediatrą, nawet nie wiem od czego zacząć do rzeźnickiej przychodni zapisać bo blisko, czy poszukać czegoś dalej? Ile w ogóle bierze pediatra prywatnie?

Czerwcówki 2009!!!!

19/05/09 13:04:47

Sowa 25 to masz jeszcze 5 dni tylko, Czujesz się gotowa? Nie wiem czy to prawda z tym pierwszym USG tak mówiła doktorka w szkole rodzenia, na chłopski rozum to granica błędu przy pomiarze kilku milimetrów mniejsza niż przy pomiarze większego dziecka. A co do tych szczepionek to możecie mi wyjaśnić o co chodzi? Dlaczego nie ta, a właśnie tamta? Strasznie się boje szczepień, bo miałam masę pacjentów z zaburzeniami rozwoju po szczepieniach, ale to raczej po tych nieobowiązkowych. Myślałyście już nad wyborem pediatry? siusiu wstaje raz nad ranem i idę spać dalej, za to rozstępy mi się porobiły okropne mimo smarowania się mustelą i ziajka i oliwką-nigdy nie miałam tak nawilżonej skóry jak przez te miesiące i klops i tak wyskoczyły- taka skóra cóż zrobić :roll: Ale podobno można później coś z tym zrobić laserem czy czymś tam.

Czerwcówki 2009!!!!

18/05/09 20:43:10

Asi ja nie puchnę, no chyba, że na szpilkach polatam jak na ten egzamin, ale też mi lekarz mówił żeby soli nie jeść i słonych rzeczy, tak se wzięłam do serca że nawet ziemniaków nie solę, wody akurat mam pić dużo z uwagi na infekcje drug moczowych i problemy z cukrem agag83 nie taka znowu ostatnia, bo z OM mi tez wychodzi 28.06 :D a z pierwszego USG to nawet 30, a podobno to pierwsze USG ma najmniejszą granicę błędu. Co do lewatywy to też położna mi polecała tą Enemę- takie mają u nas w szpitalu. Ale przed operacją robili mi lewatywę zwykłą wodą koło 1 litr i raczej wątpię żeby ktoś ją wcześniej przegotował. ELPRES z tą robotą to ja też tak mam. Albo mi się nie chcę nic, albo jak się zabiorę to już kaplica- wieczorem umieram na kręgosłup, a następnego dnia czuje wszystkie mięśnie i znów mi się nic nie chcę Wanienkę mam zwykłą na stelażu długości metr z haczykiem- mi też odradzili tą z siedziskiem, i to zarówno w sklepie :shock: jak i położna w szpitalu. Nie wiem co prawda jak z kąpaniem ale powiem wam, że przy masażach małych dzieci straszny jest tylko pierwszych parę razy, poradzimy sobie :) Dajcie link do tej tabelki bo nie mogę znaleźć

Czerwcówki 2009!!!!

18/05/09 13:57:52

eliza123 Lewatywę możesz zrobić sobie w domu, można kupić preparat w aptece, albo zrobić zwykłą wodą (przegotowaną) zestaw do robienia lewatywy (worek) można tez na allegro było kupić. No i myślę że jak poprosisz to ci nie odmówią w szpitalu. W końcu twój komfort najważniejszy. Szczepionka na WZW to obowiązkowa jest czy zalecana?